Ed Clancy csalódott a csapatüldözési eredmény miatt

Tartalomjegyzék:

Videó: Ed Clancy csalódott a csapatüldözési eredmény miatt

Videó: John Wick: Chapter 4 (2023 Movie) Official Trailer – Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård 2024, Április

Ed Clancy szerint a gyenge utolsó körteljesítmény a GB csapatának az aranyérembe került a londoni pályás világbajnokságon a csapatüldözésben

Egy körrel a vége előtt a férfi csapatüldözési döntőben a pályás világbajnokságon Nagy-Britannia 0,143 másodperccel előnnyel járt a régi rivális Ausztráliával szemben. Ám amikor eldördült a célpisztoly, Ausztrália nyert 3:52.727-tel, a három megmaradt brit versenyző pedig 1.129 másodperccel később ért haza. Beszéltünk Ed Clancyvel, hogy megtudjuk, mi történt a záró szakaszban.

„Nehéz, amikor az utolsó körben így elveszíted. Két jó kanyart tettem, de én veszítettem el a versenyt. Elvesztettem a kereket, és annak ellenére, hogy már korán elköteleztem magam két nagy fordulat mellett, ez volt a stratégia, és sajnos nem mindig megy a terv szerint” – mondta Clancy a Cyclistnek, miközben egy kerékpárbemutatón a Condor-JLT kereskedelmi csapatával.. „Mindent kielemezünk, megnézzük, ki ment jól az edzéseken, és őszintén úgy érzem, ez volt a legjobb felállás a döntőben.”

GB-csapat a csapatüldözés utolsó körében a 2016-os londoni pálya-világbajnokságon

Clancy a hátába csúszott egy korong a tavalyi Tour of Britain-en egy bizarr balesetben, amelynek során fel kellett venni egy bőröndöt, és meg kellett műteni. Egy ideig azt sem tudta, hogy képes lesz-e folytatni kerékpáros pályafutását, de 12 hetes gyógyulási időszak után egészen feltűnően a csapatüldözési döntőben találta magát, Sir Bradley Wiggins mellett. Owain Doull és Jonathan Dibben.

'A stratégia az volt, hogy megteszek egy 12,5 másodperces nyitó (fél) kört, és a csapatot 14,0 másodperces (teljes) körön keresztül teljesítettem, amit észrevettem annak ellenére, hogy a hátműtétem óta egyáltalán nem mentem edzésbe..'

Clancy azonban azt sugallja, hogy egyáltalán nem számított arra, hogy a döntőben lovagolhat: „A mélybe kerültem, mert Burkey [Steven Burke] egész héten küszködött, szóval ez egy kis hazárdjáték volt [Clancy behelyezése a csapatba]. De jól működött.’

„Jól teljesítettem a második kanyaromat, és imádkoztam, hogy ez legyen” – meséli a versenyben játszott szerepéről. „De amikor az utolsó kanyarban újra megláttam az elejét, egyszerűen nem voltak lábaim. Általában, ha teljes erőnlétben lennék, szeretem azt hinni, hogy bedobhattam volna egy gyors fél kört, visszaszállhattam volna és lóghattam volna, de tegnap este megpróbáltam a lehető leggyorsabban kitérni az útból és a hátára ülni., de egyszerűen nem bírtam kitartani. Nem maradt semmim.'

„Még mindig olyan gyorsan mentünk, mint az egész versenyen, de az ausztrálok jobban felléptek, mint mi, és ez volt” – zárja Clancy.„Őszintén szólva kiábrándító, de ha belegondolunk, hogy miből jöttünk, és hová juthatunk még július előtt, akkor még mindig nagyon pozitívnak tartom.”

A pályavilágbajnokság még nem ért véget, ezért nézze meg a hétvégi verseny hátralévő részéhez tartozó útmutatónkat itt: Pályavilágbajnokság eseménykalauz