Tom Pidcock: „A Yorkshire Worlds egyszer lesz lehetőség az életben”

Videó: Tom Pidcock: „A Yorkshire Worlds egyszer lesz lehetőség az életben”

Videó: Marc Travels - Electric Motorcycle Adventure to New Zealand! Gear, Problems & Budget 2024, Lehet

A Cyclocross Országos Bajnokságon nyújtott páratlan teljesítménye előtt Pidcock már a szezon hátralévő részére tekintett

A Cyclocross Országos Bajnokság előtt Tom Pidcock fél szemmel már évének hátralévő részét figyelte, ahol a cyclocross szezon lezárultával a pályán fog versenyezni.

Győztes volt a Cyclocross Nationals versenyen, ellovagolva a mezőnytől több mint egy perccel előrébb végzett a második helyen, és ezzel a győzelemmel a 23 év alattiak és az elit országos bajnok is lett. Valójában mindkét besorolásnál csak egy dobogós helyezés volt, mivel a teljes első három az U23-as rangokból került ki.

Amellett, hogy megvitatta a verseny előtti reményeit és „cross riválisait a kontinensen”, a 19 éves játékos arról is beszélt, hogy milyen nagy évnek bizonyulhat az úton – és bizonyos szempontból talán karrierje legnagyobbja.

'Ez egyszeri lehetőség lesz az életben, szóval olyan, amit nem lehet kihagyni, és a legjobbat kell nyújtanom hozzá - mondta az UCI világbajnokságról, amelyre otthonában kerül sor. Yorkshire megye.

'Biztos vagyok benne, hogy ez lesz karrierem egyik legjobb, ha nem a legjobb világa, beleértve mindazt, amit a jövőben csinálok. Azt hiszem, már csak ezen a versenyen meglovagolni nagyon különleges lesz.'

Pidcock azonban soha nem „csak lovagol” egy versenyen, amint azt a 2018-as Tour of Britain-en is bebizonyította, amikor a hatodik helyen végzett a Whinlatter Pass csúcsán, mindössze 21 másodperccel a szakaszgyőztes Wout Poels előtt és Chris Froome előtt. és Geraint Thomas.

A formája ellenére a fiatal versenyző nem elégedik meg azzal, hogy Nagy-Britanniát képviseli a Yorkshire-i utakon, és tudja, hogy erős lesz a verseny a helyekért, de ennek örül.

„Az a tervem, hogy részt veszek az [U23-as] országúti versenyen és időmérőn” – mondta. „Nyilvánvalóan először ki kell választanom, és azt hiszem, ez önmagában nehéz lesz.

'Sok versenyző lesz, aki el akar menni a versenyre. Ez szinte egy hazai verseny mindenkinek. Még ha az emberek nem is Yorkshire helyi lakosai, akkor is Angliában. Mindenki drukkolni fog egymásnak, hogy jobbak legyenek.'

Annak ellenére, hogy ismeri azokat az utakat és emelkedőket, amelyek meghatározzák, ki lesz a világbajnok, Pidcock felismeri, hogy a helyismeret nem mentes a hátrányaitól.

'A helyi ismeretek bizonyos mértékig hasznosak lesznek, de úgy gondolom, hogy könnyen túlgondolhatja ezt, és csak úgy kell felbukkannia a napon, mint bármely más pályán, és versenyeznie kell.

'A pályán való edzés teljesen más, mint a versenyzés, és csak egyszer fogok versenyezni rajta.'

A világbajnokság előtt Pidcock visszatér eddigi egyik legnagyobb győzelmének helyszínére: Párizs-Roubaix.

2017-ben megnyerte a Junior Paris-Roubaix versenyt ugyanazon a napon, amikor Greg Van Avermaet megnyerte az elit versenyt. Most az U23-as berkekben, Pidcocknak júniusig kell várnia, hogy megtudja, nyerhet-e még egy emlékművet.

'A Roubaix-on versenyzek, és ez az utolsó versenyem, mielőtt szünetet tartok a szezon közepén. A terv az, hogy Roubaix után egy kis szünetet tartunk, és újra felépülünk, hogy jó lehessünk a világbajnokságon.'

Annak ellenére, hogy a jövőbeni brit kerékpáros tehetségek élvonalában megállja a helyét, Pidcock továbbra is értékeli helyzetét. Arra a kérdésre, hogy két Tour de France-győztes mellett lovagolhat – és legyőz-e –, Pidcock kerüli azt a fajta nemtörődömséget, amelyet mások megpróbálhatnak ilyen helyzetben befolyásolni.

'Elég klassz volt igazságosnak lenni. Még mindig 19 éves vagyok, és a brit kerékpársport két legnagyobb névvel versenyzem – ez néha elég szürreális érzés.'