Nézze meg Chloé Dygert mindent eldöntő időmérős teljesítményét a Straván

Videó: Nézze meg Chloé Dygert mindent eldöntő időmérős teljesítményét a Straván

Videó: CHLOE DYGERT CRASH AT UCI 2020 INDIVIDUAL TIME TRIAL 2024, Április

Elég ahhoz, hogy másfél perccel a holland sztár, Anna van der Breggen előtt végezzen, most duplázhatna az országúti versenyen?

Kedden Chloé Dygert amerikai versenyző dominánsan nyert a női egyéni időfutamban a világbajnokságon. A Ripon és Harrogate közötti 32 kilométeres utat 42:11 alatt teljesítve ez elég volt ahhoz, hogy 1:32-vel Anna van der Breggen és 1:52-vel Annemiek van Vleuten előtt érjen célba.

Valami meglepő eredmény, a 22 éves Dygert túlnyomórészt pályaversenyzőként ismert, aki öt aranyérmet nyert az UCI pályakerékpáros világbajnokságon és egy ezüstérmet az olimpiai játékokon. Mégis sikerült valahogy áthidalhatatlan különbséggel lemaradnia az elmúlt évek két legdominánsabb versenyzőjéről.

Győzelme után feltöltötte fuvarját a Stravába. A szinte folyamatos QOM-ok felhalmozódása mellett ez azt mutatja, hogy szupergyors, 41,6 km/órás átlagot tartott fenn a pályán. Amit azonban nem talál, az az energiaadatok.

Kép
Kép

'Nagyon meglepő volt - mondta Dygert a győzelme után. 'Azt hiszem, a legnagyobb előnyöm az volt, hogy nem motoroztam teljesítménymérővel.

'Az év elején versenyeztem, és akkor kezdtem visszanyerni az erőmet [egy sérülést követően], és emlékszem, hogy lenéztem a teljesítménymérőre, és azt gondoltam: "Túl keményen megyek ki. vissza kell állítani."

'Tehát nem volt fogyasztásmérőm, nem néztem ezeket a számokat, és nem mondtam magamnak, hogy állítsam vissza, ez csak egyfajta gáz volt a kezdetektől fogva.'

A gyõzelmét olyan borzasztó körülmények között szerezte meg, amelyek hátráltatták a verseny rajtját, és a washingtoni szülõt nem aggasztják azok a körülmények, amelyek több más versenyzőt is kifogtak.

'Szoktam az esőben lovagolni, és tudtam, hogy mindenki félni fog, ezért megpróbáltam a legtöbbet kihozni belőle.'

Ez az út rengeteg új rajongót fog szerezni. Annak ellenére, hogy a pályára és a közelgő tokiói meccsekre összpontosít, Dygert az egyesült államokbeli szakaszversenyeken is erős teljesítményt nyújtott.

Bőven ideje felépülni a szombati országúti verseny előtt, vajon ott is kiboríthatná? Képes átjutni a dombokon, és a pálya üldözői sebességével legalább olyan szerepet fog játszani, mint az erős, hét nőből álló amerikai csapat tagja.