Tom Pidcock abban reménykedik, hogy a Tour de Yorkshire-en a Team Wigginsszel

Videó: Tom Pidcock abban reménykedik, hogy a Tour de Yorkshire-en a Team Wigginsszel

Videó: Хозяин выбросил в реку пса и уехал! То, что делал пес каждый день шокировало! 2024, Lehet

Miután megerősítést nyert, hogy a Team Wigginshez szerződött, Tom Pidcock elmondja Cyclistnek, hogy szándékában áll otthoni versenyen menni a csapatért

Ezen a héten megerősítést nyert, hogy Tom Pidcock aláírta, hogy 2018-ban a Team Wigginsszel versenyezzen országúton, ami lehetővé teszi számára, hogy a Telenet-Fidea Lions csapatával folytathassa a cyclocross versenyt, amellyel már ebben a szezonban is versenyzett.

Miután megerősítést nyert az általa 2017 legrosszabbul őrzött titka, a Team Wiggins újonnan szerződtetett versenyzőjével beszélgettünk a következő szezonra vonatkozó terveiről és arról, hogy mit csinál egy fiatal cyclocross bajnok karácsonykor. Nyom: versenykereszt

'Azt szeretném, ha az első versenyem a Tour de Yorkshire lenne - mondja a 18 éves fiatal, amikor az újévi országúti versenyprogramjáról kérdezik.

A Wiggins csapat hiányzott a 2017-es Tour de Yorkshire-ről, miután lemaradt egy meghívóról, de Pidcocknak van egy tartalék terve minden esetre.

„Vagy a Wigginsért, vagy a GB csapatért fogok lovagolni” – mondja. „Ez lesz az első megfelelő versenyem, de lehet, hogy előtte csinálok néhány kisebb versenyt. Még nem tudom.'

A 2018-as brit kerékpárverseny első ízben tartalmaz majd csúcspontot, amikor a 2. szakasz a híres Tehén és borjú tetején ér.

'Tudom, hogy az egyik szakasz befejezi a tehén és borjút, de nem hiszem, hogy a szakaszgyőzelemekért megyek, azt hiszem, csak megfordulok - teszi hozzá Pidcock, amikor megkérdezték, a dicsőségért megy majd a hazai versenyén.

Elit szintű győzelmekkel, ha látja őt – bármelyik készletben – a kitörésekért és a szakaszgyőztes lépésekért küzd, senkit sem fog meglepni, amikor a verseny elérkezik.

Lovaglás a Team Sky csapattal

A British Cycling lefogl alta a versenyzőket ugyanabba a szállodába, mint a Sky Team, Pidcockot és másokat a WorldTour csapattal fényképezték le, és úgy gondolták, hogy a Grand Tour-győztes ruhában akart edzeni, amit ő elutasít.

'A British Cyclingnél voltam, de ugyanabban a szállodában voltunk, így az emberek azt hitték, hogy a Sky-val vagyok.

'A gyógyulás napján a Team Sky csapatával lovagoltam, de ettől eltekintve megtettük a magunk dolgát.'

Ez azelőtt történt, hogy a Team Wigginshez szerződött, szóval még arról is beszéltek, hogy talán egyenesen a WorldTour-ra ugrik, ami nem biztos, hogy ugyanolyan lehetőségeket adott volna neki, hogy cyclocrossban és roadban lovagoljon, mint ahogy ő most csinálja.

Karácsony egy cyclocross versenyzőnek

'Belgiumban vagyok karácsonyra, majd az új évben hazamegyek a nemzeti bajnokok előtt. A Boxing Day-en versenyzem, és négy versenyem van ebben az időszakban.'

Ez a sűrű ünnepi program a február első hétvégéjén Hollandiában megrendezésre kerülő Cyclocross Világbajnokságra való felkészülés része.

'Minden a világra épül. Namur [ahol a közelmúltban megnyerte az UCI Világkupát] hasonló pálya volt, tehát egy kis tesztverseny volt.'

A regnáló junior bajnok, Pidcock nem fogja megvédeni ezt a címet, hanem a 23 éven aluliak versenyében indul, egy olyan kategóriában, amelyben egy egyértelmű riválisa van.

'Eli Iserbyt. Főleg én és ő. A többiek kicsit következetlenebbek, szóval mindig én és ő.'

A rivalizálás már korán kialakult kettejük között, amikor az Európa-bajnokságon fej-fej mellett haladtak, Pidcock első alkalommal U23-as szinten.

Iserbyt úgy tűnt, hogy átlépi Pidcock vonalát, miközben a győzelemért sprinteltek, de az eredményt fenntartották, és a brit versenyző megelégedett az ezüstérménnyel.

„Nem vagyok az, aki haragot fog tartani” – mondja Pidcock. 'Megtörtént, verseny volt.'