Vuelta a España 2019: Kilenc szakasz teljesítve, hogy állnak a kedvencek?

Videó: Vuelta a España 2019: Kilenc szakasz teljesítve, hogy állnak a kedvencek?

Videó: Trial Bike Epic Stunts Gameplay 🎮📲🏍 Part 2 2024, Lehet

Ki nem versenyez, és ki áll felfelé a ranglistán?

Annak ellenére, hogy még mindig van öt hátralévő szakasz, ahol több mászás is szerepel, sok szakértő a Vuelta a Espana 9. szakaszát a királynői szakasznak nevezte. Természetesen az ütős 94 km-es útvonal felrázta a versenyt. A csúcsok hármasát túlélve, jégesővel és egy alattomos kavicsos szakaszon túlélő Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) arckifejezése, amikor átlépte a vonalat, azt sugallta, hogy tudta, hogy komoly versenynapot nyert.

Most, amikor a versenyzők élvezik az első pihenőnapot, mit tudunk arról, hogy a verseny hogyan dőlhet el?

Nagy vesztesek

Először az oktatás

A 6. szakasz során egy csúnya ütközés következtében több versenyző kénytelen volt feladni. A legrosszabbul érintette az Education First, akik elvesztették csapatvezetőjüket, Rigoberto Urant és Hugh Carthy ászmászót. A bajok fokozása érdekében a szünetben Tejay van Garderen lezuhant egy kanyarban.

Egy kis távolságra az úttól, képes volt teljesíteni a szakaszt, az utolsó helyen gurult be a célba érők között és vérző arccal. Mivel másnap sikerült elindulnia, kénytelen volt lemászni, amikor a kezén lévő sérülés túl fájdalmasnak bizonyult ahhoz, hogy tovább lovagoljon.

Team Ineos

Ha Chris Froome bejutott volna a Tour de France-ra, nincs okunk feltételezni, hogy az Ineos csapat nem monopolizálta volna a teljes dobogót. Ezért nem volt meglepő, hogy a brit csapat másodrangú csapatot küldött Spanyolországba.

A dolgok azonban borzalmasan indultak, amikor a társvezetők, Tao Geoghegan Hart és Wout Poels megmagyarázhatatlan módon majdnem 10 percet veszítettek az első országúti szakaszon.

David De La Cruz valamivel jobban teljesített, így összesítésben a második helyre tudott felkapaszkodni a 6. szakasz végére. A GC futam kezdete után azonban ő is visszafelé ment.

Miguel Angel Lopez (Astana)

Furcsának tűnhet, hogy az összetettben harmadik versenyzőt a vesztesek közé helyezzük, de Lopez valószínűleg átveszi a vezetést. Miután a 9. szakaszt végig erősen motorozta, és csapattársaival az úton, annak vége felé Lopez támadott, és hamarosan 30 másodpercet szerzett közvetlen riválisai felett.

Mégis az utolsó mászás felénél jégeső szállt a kavicsos szakaszra, majd a laza felületre zuhant. Értékes energiát felhasználva csak azért, hogy visszaszerezze a csapatot, az utolsó néhány kilométeren körülbelül negyven másodpercet veszített Quintana ellen, és Roglic is felülvizsgálta az általános osztályozásban.

Esteban Chaves (Mitchelton-Scott)

A 9. szakasz másik áldozata Mitchelton-Scott Esteban Chaves volt. Mechanikai problémák kínozták a Coll de la Gallinán, a nap három emelkedő közül a másodikon.

Mivel csapatautója késett, kénytelen volt kerékpárt cserélni csapattársával, Damien Howsonnal, de magasabb kollégája kerékpárja rossznak bizonyult. Ismét cserélve, ezúttal a valamivel rövidebb Tsgabu Grmay-vel, az eredmény több mint négy perc veszteség lett a célig.

Fabio Aru (UAE Team Emirates)

Aru nagyot esett az első TTT alatt, és 1’07-et veszített. A 2. szakaszban azonban már a szünetben volt, és másodperceket lopott vissza. A 7. szakaszra feljött a 10. helyre.

Nem kellett folytatni. Ehelyett a hegyvidéki 9. szakaszon több mint 30 percet veszített, és reménye sem volt a jó összesített helyezésre.

Nagy nyertesek

Primoz Roglic (Jumbo-Visma)

A versenyen induló kedvenc, és 10 nappal később is a kedvenc. Annak ellenére, hogy a Jumbo-Visma csapata a nyitócsapat időmérő edzésén leesett, és közel 50 másodpercet veszített Lopez ellen, Roglic most a második helyen áll, mindössze hat másodperccel Quintana mögött.

Ez úgy sikerült neki, hogy minden göröngyös szakaszon következetesen az élre állt. A 10. szakasz 36,2 km-es egyéni időfutamán széles körben azt várják, hogy jó teljesítményt nyújtson, a hegyekben pedig alig mutatkozik sebezhetősége.

Nairo Quintana és Alejandro Valverde (Movistar)

Még mindig nem tudja eldönteni, hogy Quintana vagy Valverde vezeti-e a csapatot, a spanyol alakulat ennek ellenére látta, hogy tervei végre megvalósulnak egy szörnyű Tour de France után.

Quintana megnyerte a 2. szakaszt, majd mindkét versenyző jó helyezést ért el az 5. szakaszon. A 7. szakaszban mindkettő jól működött együtt, Valverde győzött, Quintana pedig előkerült.

Azonban Roglic és Lopez is tudta tartani a lépést a vonalig. A 9. szakaszon a folyamat megismétlődött, de a Movistar versenyzőinek helyezései fordítottak.

Most, amikor Quintana hat másodperccel vezeti a versenyt, Valverde pedig 20 másodperccel a negyedik helyen áll, a csapat jól teljesít, bár nagyobb puffert szeretnének, tekintettel Quintana megkérdőjelezhető időmérő képességére.

Kiemelkedő teljesítmények

Tao Geoghegan Hart (Team Ineos)

A nem feladás mesterkurzusa. Az első országúti szakaszon Geoghegan Hart körülbelül 10 percet veszített. Szinte mindenki leírta, a pihenőnapra már csak visszakarmolta magát a legjobb 10-be, és mindössze 1 perc 38 másodperccel maradt le a vezetőtől.

Angel Madrazo (Burgos-BH)

A hegymászók versenyében jelenleg vezető Angel Madrazo és csapattársa, Jetse Bol rajongói üvöltöztek a televíziójukra, amikor sikerült megszerezniük az első és a második helyet az 5. szakaszon.

A nagyon tapaszt alt Jesus Herradát (Cofidis) leküzdve, az UCI ProContinental csapatának elképesztő eredménye Madrazo sírva fakadt. A tegnapi színpadon szenvedve kérdéses, hogy Madrazo bírja-e a mezt.

Ettől függetlenül már a verseny egyik sztárjává tette magát.