Videó: Giro d'Italia 2019: Pascal Ackermann vizes és vad sprintet nyert az 5. szakaszon

Videó: Pascal Ackermann takes his second stage win at the Giro 2019 2024, Április

Pascal Ackermann nyerte a sprintet a szakasz kitüntetéséért, de az időjárás miatt a GC időket a 10 km-nél vették. Fotó: RCS/Giro d'Italia

Pascal Ackermann megnyerte a 2019-es Giro d'Italia 5. szakaszát olyan sprintben, amely nem befolyásolta az általános osztályozást. Ackermann volt a legerősebb a sprintben, és a legjobban időzítette erőfeszítéseit, hogy megszerezze második szakaszgyőzelmét a futamban, és tovább növelje vezető pozícióját a pontozásban.

Az Ackermann és Bora-Hansgrohe csapattársai által mutatott öröm, amikor színpadra lép, még jobbá teszi a győzelmet.

A GC idejét a célvonalon át első alkalommal semlegesítették, és még 10 km-t kellett versenyezni, a különösen rossz időjárás és az egész versenynapi alattomos útviszonyok miatt.

A sprintereknek meg kellett küzdeniük a színpadi kitüntetésekért, míg a GC versenyzői és csapataik távol tartották az utat. Ackermannt követte a vonalon túl Fernando Gaviria (Emirátus-Emirátusok csapata), aki elsőként ment, de nem tudta visszatartani a nagy német késői hullámát.

A rózsaszín trikó hatékony totális hatástalanításának eredményeként Primoz Roglic (Jumbo-Visma) továbbra is a futam élén áll, és mögötte a top 10 többi tagja változatlan.

Giro d'Italia 2019 5. szakasz: Jó éjt Tom úr, találkozunk júliusban?

A nap nagy híre az volt, hogy a 2017-es összesített győztes és a rajongók kedvence, Tom Dumoulin (Team Sunweb) az első két kilométeren belül felhagyott a versenyen.

Az előző szakaszon szerzett sérülései, különösen a bal térd sérülései túl fájdalmasnak bizonyultak ahhoz, hogy folytassa. Az esélyei a GC-ben, egy olyan fellépést leszámítva, mint Froome tavalyi évben, úgy tűnt, mindenesetre véget értek, mivel négy percet veszített a 4. színpadon sántikálva.

Ha minden rendben van, Dumoulin teljesen felépül a Tour de France előtt, és kihívja a Team Ineos irányítását a kerékpározás legnagyobb versenyén.

Dumoulin csapattársa, Louis Vervaeke úgy próbálta meg a csapat felhőit megőrizni, hogy bejutott az aznapi szökésre, ahol csatlakozott hozzá Miguel Florez (Androni Giocattoli–Sidermec), Enrico Barbin és Umberto Orsini (Bardiani-CSF), és Ivan Santaromita (Nippo Vini Fantini Faizane).

Vervaeke megtámadta társait, hogy maximális pontszámot szerezzen a nap egyetlen minősített emelkedőjén (két másik is lehetett volna a nap elején), majd szólóban tolt körülbelül 52 km-rel, hogy elérje a végső célt.

Erőfeszítéseik ellenére az elöl lévő versenyzők közül senkinek sem engedték meg, hogy egészen a célig menjen. Az UAE-Team Emirates rosszul illeszkedő esőkabátjában figyelte a peloton elejét, és 11 másodpercre csökkentette Veraeke magányos előnyét 23,5 km-rel a vége előtt.

Ekkor a belga felült, és tudta, hogy vége a napjának. Kis vigasz a csapatvezető elvesztése miatt, de legalább a Team Sunweb kap egy kis tévéidőt és néhány KOM-pontot.

Az első alkalommal a célvonalon, amikor a GC időkülönbségeit figyelembe vették, a peloton és a nézők betekintést nyújtottak a célegyenesbe, valamint a tócsák és az állóvíz tömegébe. Roglic a második a vonal túloldalán csapattársa mögött, tudva, hogy most már csak annyit kell tennie, hogy forgassa a pedálokat a helyi körig, és a versenybeli vezetését még egy napig megerősítik.

Az első csoport azonnal elvékonyodott, mivel mindenki, aki nem akart részt venni a triatlonban, a sprint valószínűleg felülmúltnak tűnt, és egy ritka csoportot alkotott. Ritka, mert mindenkiben benne volt a remény a verseny megnyerésére.

A 10 km-es helyi kör a sprinterek vonataira szólt.