Ian Stannard rheumatoid arthritis miatt kénytelen visszavonulni

Videó: Ian Stannard rheumatoid arthritis miatt kénytelen visszavonulni

Videó: Ian Stannard on his battle with rheumatoid arthritis | Rouleur 2024, Április

Az egynapos klasszikusok játékosa, Ian Stannard 33 évesen véget vet karrierjének

A párizsi roubaix-i versenyen Nagy-Britannia ízületileg legjobb helyezettje, Ian Stannard korkedvezményes nyugdíjba vonulásra kényszerült rheumatoid arthritis miatt.

A 33 éves korábbi országos bajnok az elmúlt 12 hónapban autoimmun betegséggel küszködött, ami végül arra kényszerítette, hogy időt szakítson profi karrierjére.

'Kiábrándító, hogy így kell abbahagynom, de egyértelműen ez a helyes döntés az egészségem és a családom szempontjából - mondta Stannard az Ineos Grenadiers közleményében.

'Idén minden lehetőséget megvizsgáltunk állapotom kezelésére, és a csapat minden lépésnél ott volt velem. Kezdtem abban reménykedni, hogy sikerül megoldanom a problémát a lezárás alatt, de amint visszatértem a versenyzésbe, tudtam, hogy a testem már semmilyen szinten nem lesz képes teljesíteni.'

Richard Usher, a csapatorvos hozzáfűzte Stannard állapotát, mondván: „Iant 12 hónappal ezelőtt diagnosztizálták rheumatoid arthritisben. Súlyos ízületi gyulladást okozott neki, és Iannek fájdalmai voltak a csuklójában, a térdében és a bokájában.

'Kipróbáltunk különböző kezeléseket, de végül Ian a legjobb döntést hozta hosszú távú egészsége érdekében.'

Az essexi születésű versenyző 14 éves profi versenyzőként eltöltött pályafutása korai szakaszában zárja le pályafutását. Stannardra leginkább a brit WorldTour csapatnál, az Ineos Grenadiers-nél (korábban Team Sky-nál) töltött évtizede marad emlékezetes, amelyhez ő volt az egyik versenyző, aki csatlakozott a csapathoz 2010-ben.

Minden idők egyik legnagyobb brit egynapos Classics versenyzője, Stannard két Omloop Het Nieuwsblad-győzelmet is a tenyerei között tarthat számon, az E3 Harelbeke és Paris-Roubaix versenyeken elért harmadik helyezés mellett.

A legszebb pillanata a 2015-ös Omloop Het Nieuswblad volt, amikor sikerült emlékezetes győzelmet aratnia az Etixx-QuickStep triót, Niki Terpstrát, Tom Boonent és Stijn Vandenburgh-t, aminek eredményeként Stannard legjobbja lett.

A csapatmenedzser, Dave Brailsford visszavonulásakor tiszteletét fejezte ki Stannard elmúlt évtizedben végzett önzetlen erőfeszítései és a kerékpársport legnehezebb versenyein való teljesítménye előtt.

'Ian olyan versenyző, aki nagyon sokat ad a versenynek és a csapattársainak, és mindannyian tudjuk, hogy mindig mindent ott hagy az úton – mondta Brailsford.

'Ő az egyik legkeményebb, legdurvább versenyző a világon, akár keményen száguldozik Belgium macskakövein, akár az élmezőnyben húzódik a Tour de France-on. Az első naptól fogva csapatunk központi tagja, és hiányozni fog nekünk, de büszkén tekinthet vissza pályafutására, amely megragadta sportágunk igazi szellemiségét, és oly sok brit kerékpárrajongót izgatott.'