2018-as világbajnokság: Rohan Dennis domináns módon nyeri az időmérőt

Videó: 2018-as világbajnokság: Rohan Dennis domináns módon nyeri az időmérőt

Videó: Rohan Dennis Is The World Time Trial Champion! 2024, Lehet

Tom Dumoulin második éve folytatódik, miközben Rohan Dennis felveszi a TT szivárványos mezt. Fotók: Innsbruck-Tirol 2018 / BettiniPhoto

Rohan Dennis megnyerte az UCI világbajnokság időfutamát a többiek feletti teljesítménnyel, mivel a címvédő Tom Dumoulint több mint egy perccel a második helyre lökte.

Dumoulin már 8,84 másodperccel maradt alul Dennisnél az első 16,6 km utáni osztásnál, de mindkét versenyző megelőzte a négyszeres bajnok Tony Martint, és a győzelmet ekkor már kettesnek szánták. lóverseny a várakozásoknak megfelelően.

Az első ellenőrzés után azonban azt várták, hogy Dumoulin időt nyerjen a pálya fő emelkedőjén, és sokkal közelebb hozza a végeredményt, mint a végén.

A 35,2 km-re Dennis előnye 1:01,73-ra nőtt. Dumoulin folyamatosan tájékoztatta volna az időellenőrzésekről, és mint ilyen, tudatában lett volna a címvédés elcsúszásának.

Ahogy úgy nézett ki, hogy a küzdelem Dumoulin erőfeszítéseiből kimaradhat, a belga Victor Campenaerts haladt előre, mivel egyre valószínűbb lett a dobogós helyezés, de az ezüstérem esélye is.

Amikor átlépte a határvonalat, Campenaerts beült a főállásba, de két legnagyobb riválisa még mindig kint volt az úton.

A holland Dumoulin sok versenynappal a lábában érkezett a TT-be, miután második lett a Giro d'Italián és a Tour de France-on is, míg Dennis egész szezonját ez az egy, az idővel szembeni lovaglás alakította.

Sokat adott csapatának a múlt heti csapatidőfutamban elért második helyért is, ahol a győzelmet a Quick-Step Floors nyerte.

Dumoulin's Team Sunweb szintén a címvédő volt ezen a futamon, de nem tudta megszerezni a végső TTT győzelmet.

Dennis elragadtatva nézett le, ahogy leszállt a motorjáról, mert tudta, hogy eleget tett azért, hogy megörökítse a szivárványos mezt.

A záró szakaszban Dumoulin kénytelen volt keményen nyomni, hogy a dobogó második fokára állhasson, és 0,53 másodperccel átjutott a vonalon.