Tartalomjegyzék:

Videó: Vuelta a Espana 2018: Dennis versenyt nyer az idővel, miközben Yates növelte az előnyt

Videó: Dennis Earns Time Trial Victory, Yates Increases Lead | Vuelta a España 2018 | Stage 16 Highlights 2024, Április

Yates 33 másodpercre növelte előnyét, már csak egy hét van hátra a versenyzésből

A BMC Racing játékosa, Rohan Dennis megnyerte a várt győzelmet a 16. szakasz időmérőjén Torrelavega ellen, amikor Simon Yates (Mitchelton-Scott) növelte Vuelta a Espana előnyét.

Yates hét másodperccel előrébb végzett Alejandro Valverdével (Movistar), így összesített előnye 33 másodpercre nőtt a 32 km-es pályán mért teljesítménye után.

A nap nagy vesztese Nairo Quintana (Movistar) volt, aki nem csak időt veszített Yates ellen, hanem egy repülő Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) is letette magát a dobogóra.

Dennis ellopta a versenyt, és sikerült meglovagolnia egy negatív split-et, aminek következtében 50 másodperccel megelőzte bárki mást a mezőnyben. Ezzel az ausztrál megszerezte a második győzelmét az idei Vueltán, miután már elkapta az 1. szakasz időmérőjét.

Yates most meg akarja védeni versenyelsőségét a verseny utolsó öt szakaszában, amely három hegyi szakaszt foglal magában, a holnapi csúcsponttal kezdve a Balcon de Bizkaia tetején.

Verseny az idővel

A 16. szakasz az igazság versenye volt, egy 32 km-es egyéni időfutam Santillana del Martól Torrelavegáig.

Gyors volt. Az útvonal az eleje felé gördült, majd az utolsó 10 km-re palacsintaként lapos lett. Tökéletes pálya az erős, és potenciális banánbőr a kisebb, könnyebb hegymászók számára.

Simon Yates mindössze 26 másodperccel tartott előnyt Alejandro Valverdével szemben, aki a napján jó versenyző volt, és 33 másodperccel a harmadik Nairo Quintana előtt. Nagyon valószínű, hogy a piros trikós gazdát cserél a nap végén.

Ami a színpadi zsákmányt illeti, szinte nyilvánvalónak tűnt, hogy ki viszi el: Rohan Dennis. Az ausztrál már megszerezte a nyitó időmérőt, és úgy tűnt, készen áll a második győzelemre.

Tehát amikor a 28 éves játékos átlépte a határt, és 37 perc 57 másodperces ideiglenes előnyt állított be, kevesen lepődtek meg. Ideje 50 másodperccel jobb volt, mint csapattársa, Joey Rosskopf és Jonathan Castroviejo (Team Sky), így a forró ülésre lökte.

A lovasok jöttek-mentek, de egyikük sem zavarta meg Dennist, és úgy tűnt, a győzelem az övé. Ami most fontos volt, az a GC-ért folytatott csata volt.

Minden versenyző a pályán volt, és már az első alkalommal megosztottak egy benyomást a napról. Kruijswijk 10 másodperccel gyorsabban ment át az első időellenőrzésen, mint Dennis, míg Yates csak három másodpercet engedett a legközelebbi versenyzőnek, Valverdének.

A repülő holland kezdett elhalványulni Dennis idejéből, de még mindig kardélre kényszerítette GC-társait, még mindig messze megelőzve olyanokat, mint Yates, különösen Quintana és Lopez.

Kruijswijk végül az ötödik helyen végzett a napon, de elég időbe telt, hogy felálljon a GC tabellán a virtuális dobogóra, és Quintana teljesítménye miatt kiesett a dobogós helyéről.

Valverde ezután begurult, több mint 90 másodperccel Dennis mögött, bár ennek nem sok értelme volt. Ami fontos volt, az Yates kora volt.

Végül a brit hét másodperccel megelőzte Valverde-et – ez egy kisebb javulás, de a nap elején biztosan boldogan elérte volna.