Videó: A World Cycling Revival a Herne Hill Velodrome-ra készül a helyi versenyzők örömére

Videó: Herne Hill Velodrome festival – BBC London News 2024, Április

A World Cycling Revival során sokan leereszkednek a Herne Hill Velodrome-ra, és erre Germaine Burton nagyon büszke

Graeme Obree belebújt az új Old Faithful-ba. A mosógépével ellentétben most egy sütő oldalából készült, és a napsütötte Herne Hill Velodrome körül cirkált, mint húsz évvel korábban.

Miután Obree elhagyta a pályát, a Brompton Bicycle ügyvezető igazgatója, Will Butler-Adams egy CHPT 3-as kiadású összecsukható kerékpárral száguldott körbe a pályán, majd öt helyi pályaversenyző követte a Keirin-versenyt imitáló pályát, és kilőtték magukat a hullámvölgyből. derny bike.

Minden ízelítő volt abból, hogy mi fog történni a jövő hónapban az újonnan mentett dél-londoni pályán. Június 14. és 16. között a World Cycling Revival a kerékpár 200. évfordulóját ünnepli, és egyben annak is ünnepe, hogy a történelmi Herne Hill Velodrome még mindig létezik.

Germaine Burton, egykor a brit kerékpáros olimpiai fejlesztési program tagja, jelenleg a brit kontinentális versenycsapat, a JLT Condor egyike volt azoknak a helyi pályaversenyzőknek, és személy szerint nagyon hálás a World Cycling Revivalért.

A 2000-es évek elején az apja, Maurice versenyzett, majd maga is pályára lépett. A mindössze 23 éves Burton a pálya hanyatlását, majd újjáéledését tapaszt alta a British Cycling 200 000 GBP és a Sport England 1,5 millió GBP támogatásának köszönhetően, és ez a közelgő ünneplés szinte cseresznye a tortán..

'A Velodrome elvesztése megdöbbentő lett volna - mondta Burton a Cyclistnak.„Hihetetlen a környékbeli gyerekek száma, akik ezt használják, és tegnap még találkoztam valakivel apám kerékpárboltjában, aki egészen Brightonból felhajtott a lányával, hogy ide lovagoljon” – tette hozzá.

'Szóval a Friends of Herne Hill Velodrome munkája elképesztő volt a pavilon és a terület megmentése érdekében, és az a tény, hogy jövő hónapban itt lesz ez a hatalmas fesztivál, valóban mosolyt cs alt az arcomra.'

A könnyen megközelíthető pálya a versenyző apja mellett volt az oka annak, hogy Burton versenymotorokon nőtt fel, és elmondható, hogy hálás ezért.

A 2012-es londoni olimpiára épített Lee Valley Velodrome mellett a Herne Hill az egyetlen pálya Londonban.

Helyet biztosított Burtonnak és sok másnak az iskolai szünetek, hétvégék és iskola utáni esték eltöltésére, és most, a megújulásának köszönhetően, továbbra is ezt kell tennie.

„A legkorábbi emlékeim a biciklizésről itt voltak” – emlékezett vissza Burton. „Egy csütörtök esti derny ülésen én és az öcsém épp a közepén bicikliztünk apa boltjából. Aztán elkezdtem itt versenyezni.

'Mindig is csodálatos volt, hogy ez 15 percre van az ajtómtól, és az, hogy itt nőhetek fel, csodálatos volt, és remélem, ez folytatódni fog.'

Ami Burton részvételét illeti a World Cycling Revivalen a következő hónapban, jelenleg a japán Keirin versenyen való részvétel a kártyákon van, bár a Brompton 48 Invitational 10 000 GBP-os nyereményalap sorsolásának is megvan a maga sajátossága. nyilvánvaló döntetlen.

'Jelenleg a Keirin versenyezni készülök, bár ez nem a szokásos csésze teám, és a japán Keirin bajnokok ellen, azt hiszem, csak meg kell néznem, hogyan állok fel - nevetett Burton.

'A bromptoni versenynek van némi vonzereje. Legutóbb, amikor összecsukható kerékpárversenyen versenyeztem, második lettem, és ez a londoni Nocturne volt, amely technikás volt kanyarokkal, míg ez csak az erőről szól egy pályán.'

A World Cycling Revival átveszi a Herne Hill Velodrome-ot június 14. csütörtök és 16. szombat között, és olyan egyedi eseményeket egyesít, mint a fent említett japán Keirin verseny és a Brompton 48 Invitational, valamint élő jazz zenét, koktél- és pezsgőbárokat és hagyományos pályaverseny.

A P&P World Cycling Revival 2018. június 14. csütörtök és 161. szombat között zajlik a Herne Hill velodromban.