Galéria: Bradley Wiggins alulmaradt az Indoor Rowing Champs-en

Videó: Galéria: Bradley Wiggins alulmaradt az Indoor Rowing Champs-en

Videó: Don't call me Sir! Bradley Wiggins on his knighthood 2024, Lehet

Kétségei vannak Wigginsnek a 2020-as olimpiai evezős hely iránti ambícióit illetően, mivel 2000 méteres idejével a junior dobogón kívül esik

2017 júniusában Sir Bradley Wiggins nyilvánosan felfedte azt a terveit, hogy kipróbálja magát az evezésben, és esetleg a 2020-as Tokiói evezőscsapatban szeretne helyet foglalni.

Meg tudja csinálni? Bebizonyítaná, hogy a kételkedők tévednek, és a tokiói GB evezőscsapat valódi versenyzőjeként mutatná meg magát?

Néhányan, köztük a kétszeres olimpiai evezős aranyérmes James Cracknell úgy gondolta, hogy csak esélye van.

És így hat hónap intenzív találgatás után eljött az elszámolás napja, és Wiggin első versenyszerű evezős bemutatkozása a mai brit fedett pályás bajnokságon, amelyet a londoni olimpiai velodromon rendeztek meg.

Kép
Kép

Az eredmény

Az eredmény? Nem teljesítés.

Fusztráló módon nem maradunk bölcsebbek, hogy mi lehetett volna a valódi potenciálja. Wiggins edzője és mentora, a dupla olimpiai evezős aranyérmes James Cracknell az esemény előtt azt mondta, hogy szerinte Wiggins képes 6:01 és 6:05 között.

A hat perc alatti időt általában mércének tekintik a feltörekvő nehézsúlyú válogatottak számára, a legerősebb pedig az 5:40.0-hoz közelít.

A mai napon az arénába lépve nem volt pimasz, mivel a jelentősen felgyorsult Wiggins (most már közel 100 kg) közeledett az evezőgéphez a nap legnagyobb ujjongásaira. Lehajtott fejjel és alázatosan, majdnem idegesnek tűnt.

Harminc ütés Wigginsben, tisztességes ritmust és technikát mutatva, megtartotta a Cracknell által megjósolt 6:05 körüli tempót, amivel nagyjából a legjobb tízbe került.

A zajban és a zűrzavarban azonban úgy tűnik, hogy Wiggins félrehallhatta a bemondót, aki a padlón máshol hamis kezdést kiált, és nem neki szánták.

Körülbelül 200 méteres ütésre meghátrálva, mielőtt ráébredt, és visszatért a ritmusához, elégnek tűnt ahhoz, hogy a darab hátralévő részében eldobja.

Kép
Kép

Míg az agyvérzés véletlen megállításának legfeljebb egy másodpercébe kellett volna kerülnie, Wiggins tempója fokozatosan elhalványult, ahogy kiderült, a szíve már nincs benne, és nem próbálkozott semmiféle sprinttel. a célban. Talán itt mutatkozott meg a tapasztalatlansága.

A '2K' teszt éppúgy lehet mentális, mint intenzív fizikai, és egy tapaszt altabb evezős képes volt a pillanatnyi ingadozást maga mögé utasítani, és még így is tisztességes időt teljesíteni. Wiggins 20 másodperccel a cél mögött ért célba.

6.22.5-tel ért célba – ez az idő nem helyezné a dobogóra a junior kategóriában, nem beszélve a nehézsúlyú nyitásról – a nyilvánvalóan frusztrált Wiggins egyszerűen megrázta a fejét, és gyorsan kilépett az arénából, mivel nyilvánvalóan nem erőltette meg magát teljesen.

Wiggins végül a 21. helyen végzett a 99 induló közül, ami első próbálkozásra nem rossz. Bár sok legjobb brit sportoló hiányzott, és több mint harminc másodperccel maradt el a győztes Adam Neiltől, a GB Rowing csapatából, aki 5:48.2-t ért el.

Ez jelentős különbség egy hatperces versenyen.

Kép
Kép

Mit jelent ez az egész Wiggins evezős karrierje szempontjából? Az egész projektet titokzatosság jellemzi, és mivel egy levert Wiggins nem volt hajlandó kommentálni a verseny után, azon tűnődtünk, vajon evezős karrierje a végéhez ért-e.

Később azonban megjegyezte az Instagramon, hogy jövőre „12 hónappal erősebben” tér vissza, így az álom egyelőre még nem ért véget.

Tokió 2020-ra azonban minden fogadás nagyon alacsony. Egyértelműen sokat kell tanulnia az ötszörös olimpiai aranyérmesnek, miközben alkalmazkodik egy új sportághoz.

Sokat kell pótolnia ahhoz, hogy fiziológiailag megfeleljen a színvonalnak, még mielőtt a sportág technikai követelményeit is figyelembe vesszük.

Ben Tufnell volt nemzetközi evezős, a Row360 magazin szerkesztője, valamint lelkes kerékpáros