Dowsett GB extra helyet biztosít a tokiói olimpián a világbajnoki időmérővel

Videó: Dowsett GB extra helyet biztosít a tokiói olimpián a világbajnoki időmérővel

Videó: 🚴‍♂️ Men's Cycling Individual Time Trial | Tokyo Replays | Tokyo Replays 2024, Lehet

Pályafutása legjobb teljesítménye ellenére Dowsett még mindig lemaradhat a jövő évi olimpiáról

Annak ellenére, hogy pályafutása legjobb ötödik helyével megszerezte Nagy-Britanniát a jövő évi olimpiai játékok időmérő edzésén az időmérő világbajnokságon, Alex Dowsett nem biztos, hogy megkapja a helyét a 2020-as Tokióban.

A Katusha-Alpecin versenyzője 2:02-vel végzett a végső győztes Rohan Dennissel szemben, aki a dobogóra felálló belga Remco Evenepoel és az olasz Filippo Ganna versengését vette célba.

Dowsett lovaglása azonban elég jó volt ahhoz, hogy Nagy-Britannia egy második helyet szerezzen az időmérőn a jövő nyári olimpián, Japánban.

A 30 éves játékos Harrogate-i teljesítménye azt sugallja, hogy a favoritok között lenne Nagy-Britanniát Tokióban, de a részvételre vonatkozó szigorú szabályok miatt kimaradhat.

'Ez a teljesítmény esélyesnek tartja az olimpiát, de van ez a nevetséges szabályuk, amely szerint az országúti versenycsapat tagjának kell lenni ahhoz, hogy versenyezhess az időmérőn - mondta Dowsett.

'Nevetséges, mert olyan, mintha azt mondanám Usain Boltnak, ha 100 métert akarsz teljesíteni, akkor 800 és 1500 métert kell teljesítened, ezek különböző sportok.'

Dowsett mindössze hét másodperccel maradt le a dobogóról, de felülmúlta a verseny előtti várakozásait azáltal, hogy megtörte az első ötöt. A jó teljesítmény Dowsett számára is megkönnyebbülést jelentett, aki érezte a hazai világbajnokság nyomását.

'Az időmérő edzés előtt az elmúlt néhány napban nagyon ideges voltam. Amikor ideges leszek, elkezdek mozogni, és improduktív leszek, és nem pihenek” – mondta Dowsett a verseny után.

'Nem szeretem azt a célpontot, ahol szeretnék végezni, mert nyerni akarok. A reálisakat tekintve a legjobb 10-nek gondoltam volna, így elégedett vagyok az ötödik hellyel. Jó volt, hogy minden összejött.'

A 19 éves Evenepoel volt az egyik versenyző, aki megdöntötte Dowsettet. Míg a belga csaknem 70 másodpercet engedett a nap győztesének, ez kiemelkedő teljesítmény volt, tekintve, hogy még csak 12 hónappal ezelőtt juniorként versenyzett.

Dowsett tudomásul vette Evenepoel teljesítményét, és valódi esélyesnek jelölte meg a jövő évi Tokiói aranyért.

'Fenomenális. Vegyük ki a korát az egyenletből, két hónap alatt megnyerte a Classica San Sebastiant, a Tour of Belgiumot és az európai időmérőt. Ez három teljesen különböző verseny, amit három különböző versenyzőnek kellene megnyernie, ami különleges” – mondta Dowsett.