Vuelta a Espana 2019: Valverde megnyerte a 7. szakaszt, Lopez ismét pirosban

Videó: Vuelta a Espana 2019: Valverde megnyerte a 7. szakaszt, Lopez ismét pirosban

Videó: Last kilometer - Stage 7 | La Vuelta 19 2024, Lehet

A Movistar versenyzője a kiválasztott négyes csoportból nyer. Lopez átveszi az összetett vezetést

Alejandro Valverde (Movistar) nyerte a 2019-es Vuelta a España 7. szakaszát. Azonban hat másodperccel mögötte ért célba, és a harmadik helyen álló Miguel Angel Lopez (Astana) szerezte meg az összetettben a vezetést.

A mai, 182 km-es ondai 7. szakasz ismét a zúzódásos peloton emelkedőjével ért véget, ezúttal az első kategóriás Alto mas de la Costa formájában.

A tegnapi brutális balesetsorozatot követően a Bora-Hansgrohe Davide Formolo nem tudott elindulni. A verseny elején Tejay van Garderen (Education First) is feladta az előző napon szerzett sérüléseit.

Egyszerű az első részhez képest, kilenc csapatnak sikerült versenyzőket juttatnia a korai szünetre, a fennmaradó csapatok pedig kezdetben nem voltak hajlandók üldözni. Amint azonban világossá vált, hogy a versenyt vezető Dylan Teuns Bahrain-Meridája nem érdekelt a közreműködésben, a Movistar összeszedte magát, hogy visszacipelje a szökötteket.

Mivel az utolsó előtti Puerto del S alto mászásnál 2:30-ra csökkent az előnyük, Philippe Gilbert (Deceuninck-QuickStep) úgy döntött, itt az ideje, hogy továbblépjen Gianluca Brambilla (Trek–Segafredo) és Sergio Henao (EAE) társaságában. Team Emirates) és Sebastian Henao (Team Ineos) az egyedüli versenyzők, akik elég kemények a követéshez.

Visszatérve a csapatba, és abban a reményben, hogy a csapat társvezetőjét, Valverdét a világbajnoknak tűnő célba állíthatja, a Movistar az Astana segítségével magasan tartotta a tempót.

Ez túl soknak bizonyult a versenyt vezető Dylan Teuns számára, aki a tegnapi erőfeszítéseinek köszönhetően hamarosan elveszítette a helyét. Hamarosan a második helyen végzett David de la Cruz (Ineos) is veszített.

Elöl Sergio Henao és Gilbert dobta le a másik két éllovast, körülbelül 12 km-rel a vége előtt. Ez azonban nem tett jót nekik, mivel viszont 3,8 km-rel elkapták őket.

A brutális kezdeti 22%-os nyúlással bejelentve, az utolsó emelkedőn a Jumbo-Visma az élre ment Primož Rogličért. Hamarosan azonban Nairo Quintana (Movistar) egy négyfős válogatottat vonzott, amelyben csapattársa, Valverde, valamint Roglič és Lopez állt az úton.

Ez a kvartett mindenki mást maga mögött hagyott, és az utolsó kilométeren mind a négyen hevesen játszottak, Quintana pedig megpróbálta a többieket nehéz helyzetbe hozni.

A döntő 17%-os falon azonban még mindig egyenlőnek tűntek, így Valverde támadhatott először, és már csak körülbelül száz méter maradt. Roglič gyorsan megragadta a kormányt, de képtelen volt megkerülni.