A Green Gino Mäder segít életben tartani a bolygót

Videó: A Green Gino Mäder segít életben tartani a bolygót

Videó: Межсезонье Детройт Лайонс начинается | Подкаст Детройт Лайонс 2024, Április

A svájci versenyző megígérte, hogy 1 eurót adományoz minden versenyzőnek, akit legyőz a Vuelta a Espanán, és ezzel 3159 eurót gyűjt

„Bármi segít életben tartani a bolygót.” Általában a versenyző fölé helyezésből származó elégedettség önmagában is elég jutalom. Ám a Bahrain Victorious versenyzője, Gino Mäder egy lépéssel tovább ment a Vuelta a Españán, és 1 eurót ígért minden egyes versenyzőért, aki egy színpadon legyőz egy környezetvédelmi szervezet felé.

Mäder a 31. helyen végzett a nyitószakaszon, 153 versenyző előtt végzett, ezzel megkezdve növekvő eredményét. A 9. szakaszon Puerto Lumbrerastól az Alto de Velefique csúcsáig Egan Bernal előtt rúgott, és a 7. helyen lépte át a vonalat.

Ahogy nőtt a rajtszám, úgy nőtt ő is az általános besoroláson. Nyolcadik a 17. szakaszon. Hetedik a 18. szakaszon. Kilencedik a 20. szakaszon. Összesítésben végül az 5. helyen végzett, 11’33 hüvelykkel a piros trikós győztes Primož Roglič mögött. Ezzel a folyamat során sikerült a legjobb fiatal versenyző besorolásában is az élre kerülnie, 1’54 hüvelykkel megelőzve Bern alt, és megszerezte a fehér trikót.

Az utolsó napi időmérő nem meglepő módon Roglič javára ment, de Mädernek sikerült 111 másik versenyzőt legyőznie, így 3159 eurós végösszeghez jutott. A szálat azzal fejezte be, hogy elismerte az általános minősítéssel kapcsolatos álláspontját: „Twitter, 10 mindenkinek a GC-ben?”

Még nem derült ki, hogy Mäder melyik szervezetnek fog adományozni. Arra kérte a Twitter-követőket, hogy válaszoljanak javaslataikkal, és végül a legtöbb lájkot kapó hely lesz a választott helyszín. Sok ajánlás született.

Az egyik legnépszerűbb a Justdiggit, egy alulról építkező szervezet, amely a globális felmelegedés ellen küzd az afrikai leromlott területek újrazöldítésével és a növényzet visszahozásával. A többi közkedvelt tweet között szerepelnek azok, amelyek azt javasolják, hogy adományozzák a pénzt a helyi környezetvédő csoportoknak, hogy lássák az eredményeket.

Jó volt látni, hogy egy versenyző arra fordítja idejét a kerékpározásra, hogy hozzájáruljon a világ változásához. Nem ő az első, aki jótékonysági szervezeteknek adományoz kerékpározáson keresztül, és nem is ő lesz az utolsó – de bármi is segít a bolygó életben tartásában.