Videó: Harry Tanfield Katusha-Alpecinbe költözve csatlakozik a WorldTourhoz

Videó: Harry Tanfield: from Yorkshire to the World Tour! | inCycle 2024, Április

A fiatal brit a 2018-as szezon áttörésének jutalmát aratja azzal, hogy felkerült a kerékpársport legmagasabb szintjére

Az eddigi kiemelkedő 2018-as szezon sikerét aratta Harry Tanfield a brit ProContinental csapattól, a Canyon-Eisbergtől a WorldTour csapatához, a Katusha-Alpecinhez igazol egy kétéves szerződést.

Az országúton és a pályán elért jelentős eredmények gyűjteménye után a fiatal versenyző sok csapat figyelmét felkeltette a WorldTour-on, de Katusha-Alpecinnek sikerült megszereznie aláírását.

A lépés a 23 éves versenyző fejlődésének folytatása lesz, mivel az idei szezonban elért eredményeire épít, és maga a versenyző is megjegyezte, hogy ez „egy láb az ajtóban” volt a „ a WorldTour versenyzés végső ambíciója.

Tanfield országos bajnok lett a pályán az egyéni üldözésben, miközben tagja volt a Team KGF-nek, Charlie testvére, Dan Bigham és Jonathan Wale mellett, akik csapatüldözési vb-aranyat nyertek Minszkben.

A fiatal versenyző ezután megszerezte az ezüstérmet a Nemzetközösségi Játékok egyéni időmérőjén. Ezt követően a második helyen végzett az Országos Időfutam Bajnokságon, csak a Tour de France bajnoka, Geraint Thomas javított rajta.

Azonban az eredmény, amiről mindenki beszélni kezdett, a Tour de Yorkshire idei nyitószakaszának győzelme volt, amivel megszerezte a verseny első vezetőjének mezét.

Tanfieldnek sikerült egy sikeres kitörés része, amely visszatartott egy WorldTour által vezetett pelotont, és végül megnyerte a sprintet.

Ez a jól lekerekített képesség, hogy ilyen fiatalon több tudományágban is eredményeket produkáljon, vonzotta Katusha-Alpecin aláírását, ahogyan Jose Azevedo vezérigazgató kifejtette.

'Egy ideje Harryt néztük partnerünkkel, Canyonnal. Nem csak egy tehetséges időfutam versenyző. Az idei Tour de Yorkshire-en láthattuk, hogy minden képessége megvan ahhoz, hogy nagy versenyeket nyerjen” – mondta Azevedo.

'Bár ez most egy nagy lépés a számára, mi, mint csapat a lehető legjobb támogatást nyújtjuk neki pozitív fejlődésének folytatásához.'

Tanfield egy Canyon-Eisberg csapatot hagy maga mögött, amely 2018-ban eddig is kiemelkedett a brit színtéren, nagyrészt eredményeinek köszönhetően.

A távozását azonban nem sajnálják azzal, hogy Tim Elverson csapatigazgató csak arra büszke, hogy Tanfield feljebb lépett a ranglétrán.

'Nagyon boldog vagyok. Nagyszerű, hogy Harry munkáját elismerték, mert valóban megérdemli” – mondta Elverson.

'Ez aláhúzza a Canyon elkötelezettségét a kapcsolatunk iránt, és azt is mutatja, hogy olyan szinten működünk, hogy el tudunk juttatni valakit a WorldTour-ra.

'Katusha-Alpecin nagyon erős, fiatal versenyzőt kap. Remélhetőleg segíthetnek neki továbbjutni a következő szakaszba, vagyis megbízható WorldTour versenyzővé válni.

'Nincs kétségem, hogy Harry az lesz.'

Tanfield várhatóan a jövő hónapban visszatér az országúti versenyzésbe a Canyon-Eisberggel, miközben a csapat a Tour of Britain versenyen indul.