Tour de France 2018: A győztesek és a vesztesek

Tartalomjegyzék:

Videó: Tour de France 2018: A győztesek és a vesztesek

Videó: По следам древней цивилизации? 🗿 Что, если мы ошиблись в своем прошлом? 2024, Április

Kerékpáros, nézze meg, mely versenyzők járták életük Tourját, és kik estek a paritás alá

A 2018-as Tour de France már véget ért. Az elmúlt három hét elmosódottan telt el, és bár ez nem tűnik a verseny igazi klasszikusának, egy sor beszédtéma volt a sztrájkoló farmerektől a rajtrácsos szakaszokig és az extra rövid szakaszokig.

Az általános osztályozásért folyó verseny sohasem került ki Geraint Thomas irányítása alól. Vállal-fejjel felülmúlta a versenyt, és egyetlen lábát sem tette meg rosszul az egész verseny során.

Átfogóan legyőzte Tom Dumoulint (Team Sunweb) az Alpokon és a Pireneusokon át, és bebizonyította, hogy erősebb csapattársánál és a címvédő Chris Froome-nál.

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) megszerezte a hatodik zöld mezt, sántítva a célba, miután súlyosan ütközött a 17. szakaszon. Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) ur alta a pöttyös mezt, és két szakaszgyőzelmet is szerzett., míg Pierre-Roger Latour fehér fiatal lovas meze megmentette az AG2R La Mondiale gyenge Tourját.

Az alábbiakban a Cyclist megnézte, hogy mely versenyzők élték át életük túráját, és kik fogják megnyomni a reset gombot.

A nyertesek

Geraint Thomas (Team Sky)

Kép
Kép

Elég értelmetlen az okokat boncolgatni, hogy Thomas miért hagyja el a Tour de France-t az egyik nagy nyertesként. A sárga trikó a hátán és a mosoly az arcán, ez minden, amit tudnod kell.

Ehelyett íme néhány érdekes tény a walesiről a Tour győzelme után.

Thomas lett az első versenyző, aki megnyerte a Tour és az egynapos klasszikus E3-Harelbeke versenyt, ami a sokoldalúság jele. Bár a harmadik brit versenyző, aki sárgát nyert, valójában ő az első olyan versenyző, aki megnyerte a versenyt, aki az Egyesült Királyságban született.

A walesi csatlakozott csapattársaihoz és honfitársaihoz, Froome-hoz és Sir Bradley Wigginshez is, hogy megszerezzék győzelmi különbségük java részét, még azelőtt, hogy az első csúcsot még versenybe vésték volna.

Team Sky PR csapat

Kép
Kép

Ha Chris Froome lett volna Párizsban a legfelső lépcsőfokon, akkor azt gondolhatod, hogy a sárga trikós fogadtatása vegyes lett volna.

A négyszeres címvédő nyilvános bírálat a Tour előtt erős volt, különösen a 11. órás felmentés miatt a szalbutamolra vonatkozó kedvezőtlen analitikai eredmény miatt.

Book zengtek a három hét alatt, és néhányan még megpróbálták fizikai ütésekké fokozni a problémát.

Ma sokféle cikket olvastunk volna, kezdve egy versenyző dicséretétől a negyedik egymást követő Grand Tour megnyeréséért egészen egyszerűen Froome versenyzési jogának megkérdőjelezéséig. Nehéz pörgés még az olyanoknak is, mint Sir Dave Brailsford.

Szerencsére ez a helyzet elkerülhető volt, amikor Thomas részt vett első körútján, és megérdemelten.

Nem azt mondom, hogy ez a győzelem nem volt megérdemelt. Thomas volt a legerősebb versenyző a versenyen, és egy lábát sem tudta rosszul tenni. Majdnem meglovagolta a tökéletes versenyt.

De tagadhatatlan, hogy egy kedves, barátságos cardiffi fiú eladása könnyebb lesz Brailsfordnak és amúgy is erősen bírált csapatának, mint egy olyan versenyzőnek, aki úgy osztja meg a véleményét a profi kerékpározásban, mint forró kést a vajban.

Julian Alaphilippe

Kép
Kép

Panache nem h alt meg. A Quick-Step Floors francia Julian Alaphilippe-jében él. Egy lovas, akit nyers érzelmek táplálnak.

A 26 éves férfi a francia közvélemény legújabb kedvence lett egy merész rajtaütéssel mind az Alpokon, mind a Pireneusokon a pöttyös mez után.

Útközben Alaphilippe 12 hegyi sprintet biztosított, amelyek során végül Warren Barguilt (Fortuneo-Samsic) győzte le meggyőző 119 pontos különbséggel.

Útközben Alaphilippe két szakaszgyőzelmet is aratott a hegyekben, köszönhetően a támadási hajlandóságnak, a „soha ne mondd meg” hozzáállásának, és hisz abban, hogy képes egyedül nyerni.

Vedd üldözőbe Adam Yates-t (Mitchelton-Scott) a Bagneres-de-Luchonba vezető utolsó ereszkedésen. A britre nehezedő nyomás valószínűleg szerepet játszott az esetleges kiömlésében, ami később Alapihlippe győzelmét jelentette. Az agresszív versenyzés díjazva.

Azonban Alaphilippe az igazi győztes az, ahogy felajánlotta, hogy a tisztesség szellemében megvárja, amíg Yates újra feláll.

Jelentős említések:

Lawson Craddock (EF-Drapac), amiért a lapockatörés ellenére végiglovagolta az egész Tourt, és ezzel több mint 200 000 dollárt gyűjtött jótékony célra

UAE-Team Emirates, amiért megnyert két szakaszt, és Dan Martin vitte haza a szuperharcos díjat

LottoNL-Jumbo, amiért az a csapat, amelyik a Movistar nem volt, amikor a Team Sky csapatával versenyzett

A vesztesek

Movistar

Kép
Kép

Annyira biztos, hogy Nairo Quintana a rövid és robbanásszerű 17. szakaszt a Col du Portetbe vitte az utolsó emelkedő egyéni emelkedésével, Mikel Landa pedig merész 100 km-es támadást indított a verseny utolsó hegyi szakaszán, de nem tudok segíteni. de csalódott a Movistarban.

Ők voltak az a csapat, amely a Team Sky versenyét várta, de a GC versenyzőiből álló triójukkal csak a 7., 10. és 14. helyet szerezték meg.

Időnként úgy tűnt, hogy jobban foglalkoznak a csapatbesorolással, mint a sárga besorolással, amely besorolás hamarosan feledésbe merül.

Néha úgy tűnt, hogy az egyetlen versenyző, aki a nyakánál fogva hajlandó vállalni a versenyt, az a fiatal Marc Soler.

Ez messze nem volt egy régi Quintana, Landa és Valverde bemutatója, és várhatóan mindhárom javulni fog az augusztusi Vuelta a Espana előtt.

Romain Bardet (AG2R La Mondiale)

Kép
Kép

Két év dobogó után Romain Bardet hatodik helye visszalépésnek tekinthető.

Bardet problémái nem az egyéni időmérőn vagy a trükkös első héten belül voltak, hanem inkább a hegyekben, a terepen, amelyet a francia általában élvez.

A 27 éves versenyző majdnem két percet veszített a rövid, 67 km-es csúcson a Col du Portet tetején, és egyszerűen nem volt ereje ahhoz, hogy az éllovasokkal együtt tudjon maradni.

Az előző évekkel ellentétben egyszerűen úgy nézett ki, hogy időnként felülmúlja a hegyeket.

Bardet továbbra is a legnagyobb francia remény a Tour sikerére a jelenlegi pelotonban, de nyilvánvaló, hogy változtatásokra van szükség ahhoz, hogy ez valósággá váljon.

Túlbuzgó rajongók

Kép
Kép

Ha ki akarsz üvölteni egy versenyzőt, bússzon neki. Ezzel semmi gond. Akár kiabálhat is néhány választott szót, ha tetszik, ez nem probléma.

De soha nem indokolt, hogy megpróbáljunk leütni egy versenyzőt. Függetlenül attól, hogy mi a véleménye Chris Froome-ról, nem érdemli meg, hogy „rajongók” megpróbálják eltalálni, miközben versenyzik. Csakúgy, mint ő, és senki más, megérdemli, hogy bármilyen folyadékkal leöntsék.

Emellett minden rajongó, aki felpezsdíti a kerékpárversenyt, nem igazi rajongó. A versenyzők már a határon vannak, nem kell füstöt lélegezniük, ami szintén rontja a látásukat.

A fellobbanó füst szintén jelentős mértékben hozzájárult Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida) balesetéhez és végül elhagyásához a 12. szakaszon Alpe d'Huezbe.

Richie Porte (BMC Racing) azért, mert több balszerencséje volt, mint annak az embernek, aki tükröt repesztett, miközben egy létra alatt sétált