Videó: Nézze meg: Dylan Groenewegen első Tour de France szakaszát a Champs-Elysees-n (videó kiemelése)

Videó: It's a new beginning for Dylan Groenewegen | Cycling Show | Eurosport 2024, Április

Dylan Groenewegen nyerte az utolsó sprintet a Champs-Elysees-en

21 szakasz és 3540 kilométernyi verseny után a Team Sky játékosa, Chris Froome végül a 2017-es Tour de France győztese lett. Négy győzelemmel megelőzi Greg LeMondot a Tour-győzelmek számában, és egy választja el attól, hogy csatlakozzon olyan nagyokhoz, mint Eddy Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault és Miguel Indurain.

Froome 54 másodperccel ért haza Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) előtt a második helyen, és 2 perc 20 másodperccel a francia Romain Bardet (AG2R La Mondiale) előtt, aki egy másodperccel kapaszkodott a harmadik helyre a Teamtől. A Sky Mikel Landa.

Az utolsó párizsi szakaszt a LottoNL-Jumbós Dylan Groenewegen nyerte, aki a sprintben a Lotto-Soudal versenyzőjét, Andre Greipelt nyerte meg. A harmadik helyen Edvald Boassen Hagen, a Dimension Data végzett.

Miután Tom Dumoulinnal megnyerte a Giro d'Italia-t, a Team Sunweb ugyanolyan lenyűgöző Tour de France-on volt, Michael Matthews a zöldpontos mezt, Warren Barguil pedig a pöttyös Hegyek Királya mezt.

A legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér mezt a brit Simon Yates (Orica-Scott) kapta, így a Yates család zsinórban két győzelmet aratta. Simon ikertestvére, Adam megnyerte a fehér trikót a tavalyi Tour de France-on.

A Team Sky nyerte a csapatbesorolást, mivel az elejétől a végéig irányította a futamot, és a Tour két napját kivéve végig megtartotta a sárga trikót.