Aukcióra bocsátják a ritka Toulouse-Lautrec kerékpáros plakátokat

Tartalomjegyzék:

Videó: Aukcióra bocsátják a ritka Toulouse-Lautrec kerékpáros plakátokat

Videó: Vintage Cycling Posters - Libros de Ruta 2024, Lehet
Anonim

A 19. század végi kerékpározást ünneplő munkák, ezek nagyon menők

Válogatott vintage kerékpáros plakátokat bocsátanak aukcióra, köztük kettőt, amelyeket a neves művész, Henri de Toulouse-Lautrec tervezett. A Swann Auction Galleries összesen hét, a 19. század későbbi és a 20. század elejéről származó plakátot tesz közzé licitálásra február 13-án, és néhány ára akár 12 000 USD-t is elérhet.

A galéria egy sajtóközleményében kijelenti, hogy „a kerékpározás az egyik legnépszerűbb fin-de-siècle időtöltés és egyre növekvő sport volt az 1890-es években és a 20. század első éveiben, különösen Franciaországban, amely egybeesett az ugyanilyen népszerűséggel. és a plakáttervezés feltörekvő művészete, egy másik őrület, amely arra késztette a közvéleményt, hogy kövessék a számlaplakátokat az utcán, hogy megnézzék, sikerül-e megszerezniük egy plakát tiszta másolatát, mielőtt az a falhoz ragasztják.'

Ez a poszterek megtervezéséhez vezetett számos, a kerékpározással kapcsolatos dologhoz, beleértve a közvélemény termékről való tájékoztatását célzó versenyt is, ahogyan a reklámok is működnek manapság, de egy kicsit nagyobb gonddal.

Kép
Kép

Az árverésre bocsátott plakátok közül kettőt Toulouse-Lautrec francia posztimpresszionista művész tervezett. Az elsőt 1896-ban hozták létre a brit Simpson kerékpárcég megbízásából, amely új kerékpárláncait hirdette.

Lautrec ihlette a plakát megtervezését a brit kerékpáros Jimmy Michael körül, aki fogpiszkálóval a fogai között lovagol, amiről ismerték. Simpson végül elutasította a tervet, mivel úgy vélte, hogy a képen használt pedálok nem megfelelően lettek létrehozva.

A művész már 200 lenyomatot készített a poszterről saját költségén, ezzel a fennmaradt példányával eladásra került, és becslések szerint 7 000 és 10 000 dollár közötti összeget keres a kalapács alatt.

A második Lautrec darab egy másik darab volt, amelyet Simpsonnak készítettek négy évvel később, „La Chaine Simpson” címmel, és a becslések szerint 1000–1500 dollár lesz.

Kép
Kép

Az aukción részt vevő vezető tétel Edward Penfield „Orient Cycles, Lead the Leaders” terve. A Swann Auction Galleries szerint ez az 1895 méter magas alkotás rendkívül ritka Penfield számára, aki általában sokkal kisebb formátumban dolgozott. Ez a mű várhatóan 8 000 és 12 000 dollár között lesz az aukción.

További Adrien Barrere, Eugen Grasset és W alter Thor által tervezett poszterek is szerepelnek majd a kollekcióban, amelyek mostantól két csütörtökön online licitálást is elfogadnak.

Ajánlott: