Videó: Világbajnokság 2019: A fiatal amerikai egyéni győzelemre vágyik a junior férfi országúti versenyen

Videó: #maricspeti🎤🎼🔴Úristen ilyen amikor sok csajod van😂🎵🎸🎤💓 2024, Lehet

Quinn Simmons sokáig ment, és soha nem tűnt úgy, hogy feladja előnyét a junior férfi országúti verseny megnyerése felé vezető úton. Fotó: SWPix.com

Quinn Simmons (USA) nyerte a junior férfi országúti versenyt a világbajnokságon. A fiatal amerikai olyan kedvezőtlen körülmények között nyert, amelyek során sok versenyző ütött az aszf alton.

Az olasz Alessio Martinellivel a második és egy másik amerikai Magnus Sheffielddel a harmadik helyen e két nemzet versenyzői mozgósították a versenyt.

Miután nem sikerült érmet szerezni a korábbi időmérőn, ahol széles körben rajongtak érte, a győzelem megkönnyebbülés lesz a 18 éves Simmons számára. Ez egy fergeteges nap után történt, amikor a semleges szolgálat és az orvosok autói is élénken dolgoztak.

A Richmondtól Harrogate-ig tartó 148 km-t megtett 17 és 19 év közötti versenyzők időszakos esővel és nedves utakkal szembesültek. A 2171 méteres emelkedéssel ennek nagy része azelőtt történt, hogy a versenyzők elérték az elsőt a Harrogate körüli három kör közül.

Azonban a brit versenyző, Max Walker a korai szünet egyedüli maradványaként lógott, és az amerikai és holland csapatok teljes erejével üldözték őt, a többszöri balesetek sok versenyzőt kiszorítottak a versenyből jóval azelőtt, hogy odaértek volna..

Mivel Walker végül körülbelül 60 km-re elkapta a célt, a verseny elérte az utolsó fázist. Amint a fogás megtörtént, a két amerikai – Simmons és Sheffield – kilőtt, a brit Lewis Askey, a spanyol Carlos Cano Rodriguez és a cseh Pavel Bittner pedig társaságba jött.

Most már csak körülbelül 30 versenyző maradt mögöttük, és eltartott egy ideig, amíg Olaszország és Németország összefogta az üldözést. A megmaradt brit versenyzők közéjük keveredve nagyszerű munkát végeztek a csapat rendfenntartásában, és finoman megzavarták az üldözést.

Erőfeszítéseik ellenére a következő versenyzők végül a szünet közelébe kerültek. Simmons ekkor döntött úgy, hogy másodszor is elindul.

Ahogy elkezdett kalapálni az eső, úgy tűnt, hogy a kimerült üldözők nem hajlandók továbbmenni utána, így Simmons szabadon 30 másodperces előnyt szerezhet.

Az utolsó 20 km-re érve, és Simmons előnyben tartásával a britek azon kevés nemzetek közé kerültek, amelyek még mindig a győzelemre vadásznak. Azonban végül az olasz Martinelli volt az, aki megúszta.

Az utolsó körön Simmons 50 másodperces előnye elég jónak tűnt a győzelemhez.

Ezt követően Martinelli is egyre biztosabbnak tűnt a második helyen, honfitársa, Gianmarco Garofoli és egy holland versenyző ugrott előre, hogy megküzdjenek egymással a bronzért.

Ahogy a nap és a célvonal is megjelent, Simmonsnak bőven maradt ideje, hogy megszerezze a győzelmet. Mögötte Martinelli hasonlóan zaklatatlan volt. Így már csak a bronzérem maradt hátra, Sheffield pedig egy jól megérdemelt második érmet szerzett az amerikaiaknak négyes sprintből.

Az egész nap jól dolgozó brit versenyzők közül Leo Hayter volt a legjobb helyen, a 15. helyen végzett.