Világbajnokság: Tom Pidcock megnyerte a junior férfi időfutamot

Videó: Világbajnokság: Tom Pidcock megnyerte a junior férfi időfutamot

Videó: Men Elite Highlights | 2022 Walmart UCI Cyclo-cross World Championships 2024, Április

A cyclocross címei mellett Tom Pidcock most a Junior TT világbajnoka

Tom Pidcock megnyerte a junior férfi időfutamot az UCI világbajnokságon, miután fergetegesen gyorsan körbejárta a norvégiai bergeni pályát.

A brit versenyző 28:02,15 idővel nyerte meg a 21,1 km-es versenyt, ezzel Antonio Puppiót (ITA) 12 másodperccel a második helyre szorította. Filip Maciejuk (POL) végzett a dobogón.

Pidcock már a jelenlegi világ-, Európa- és brit nemzeti bajnok volt cyclocrossban és brit nemzeti bajnok. Tavasszal megnyerte a Junior Paris-Roubaix-t is.

A 18 éves játékos a következő hónapban profiként debütál a cyclocrossban a Telenet-Fidea Lions csapatánál, és a pletykák szerint a következő szezonra kontinentális országúti csapatot keres.

Pidcock kedvencként indul a pénteki országúti versenyen, és kevesen fogadnak ellene, hogy hazavigyenek még egy mezt.

A gördülő pálya nagy valószínűséggel egy sprintben végződik, talán egy csökkentett csoportból, de a Classics-stílusú parcours Pidcock erősségein fog játszani.