Tartalomjegyzék:

Videó: Az Education First versenyzője, Lachlan Morton negyedik helyen végzett a Three Peaks Cyclocross versenyen

Videó: How To Beat The Pros | Featuring Lachlan Morton EF Education First Pro Cycling 2024, Április

A WorldTour profi négy perc alatt gurul le a Three Peaks és a 12-szeres győztes Rob Jebbnél

WorldTour profi Lachlan Morton negyedik lett a Three Peaks Cyclocross versenyen Yorkshire-ben a hétvégén. A 27 éves játékos átgurult a célvonalon a Helwith Bridge-en, Settle-től északra, a negyedik helyen, négy perccel a győztes és a Three Peaks Cyclocross legendájától, Rob Jebbtől.

Jebb pályafutása 12. Three Peaks-győzelmét és 2014 óta első bajnoki címét szerezte meg, ami egyben a 40 év feletti férfi veteránok kategóriájának győzelmét is biztosította. 30 másodperces különbséggel verte a másik Three Peaks-legendát, Nick Craiget, így megakadályozta a Scott-UK versenyzőjét a negyedik cím megszerzésében.

A második napon Craig az 50 év feletti férfi veteránok kategóriában is az első helyen végzett.

Jebb és Craig eredményei is bebizonyították, hogy a helyismeret és a szilárd tapasztalat hasznosabb volt, mint a WorldTour wattja a Three Peaks kihívásokkal teli terepen.

Egy éves cyclocross verseny, a Three Peaks három dombot küzd meg Yorkshire Dalesben 61 kilométeres versenyen.

A verseny felkapaszkodik a Whernside csúcsára Ingleborough domborzata előtt, majd Pen-Y-Ghent a Helwith Bridge-i utolsó hazafutás előtt.

Útközben a pálya 28 km útszakaszra, 33 km burkolatlan felületre és egy utolsó 8 km „járhatatlan” terepre tagolódik – a kerékpár átadási képességétől függően –, amely arra kényszeríti a versenyzőket, hogy futjanak kerékpárjaikkal.

Az Education First versenyzője az Egyesült Királyságban versenyzett az off-road versenyen csapata „Alternatív Naptárának” részeként, amely kezdeményezés a profi országúti versenyzők számára, hogy a szokásos versenynaptárukon kívüli versenyeken is részt vegyenek.

Eddig Morton a Dirty Kanza, a GBDuro és a Colorado Trail versenyeken vett részt.