Videó: Giro d'Italia 2018: Aru 20 másodpercet dokkolt illegális draftolás miatt az időmérőn

Videó: How The Race Was Won | Giro d'Italia 2018 Stage 20 | Cycling | Eurosport 2024, Lehet

Három UAE-Team Emirates dokkolási ideje, amikor az UCI megszorította a draftolást

Amikor úgy gondolja, hogy egy eredmény túl szépnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, általában az is kiderül. A Giro d'Italián tegnap egy szemöldökfelvonó – szó szerint – Tony Martin időmérős teljesítménye után Fabio Aru (Emirátus-Emirátusok csapata) 20 másodpercre kikötött egy motorkerékpár illegális összeállítása miatt.

Az olasz tegnap sokakat meglepett, amikor a 16. szakaszon átgurult a vonalon, mindössze 37 másodperccel lemaradva a futamgyőztes Rohan Dennistől (BMC Racing).

Aru, aki nem az idők elleni specialistaként ismert, ezen a Giro-n is hiányos volt a formában, és a napot majdnem 25 perccel lemaradva kezdte a versenyt vezető Simon Yates (Mitchelton-Scott) előtt.

Tehát amikor az olasz a hatodik helyen végzett, sok kérdést tettek fel az előadás körül.

Miután a verseny véget ért, a verseny főbiztosa, Randall Shafer bejelentette, hogy az UCI bírái úgy döntöttek, hogy Arut 20 másodpercig kikötnek egy rendőrmotor illegális összeállítása miatt. Ezt a döntést különféle televíziós képek áttekintése után hozták meg.

Shafer megjegyezte: „Volt néhányunk, amely jelentős volt, mások pedig nem voltak olyan jelentősek. És vannak olyanok is, amelyekkel érvényesíteni akarjuk azt a tényt, hogy mi nézünk, és hogy a televízió nézi, hogy a média nézi, és hogy a közvélemény nézi.'

Aru egyike volt annak a három egyesült arab emírségekbeli versenyzőnek, akiket a színpadon büntettek. Diego Ulissi és Valerio Conti 2 perces pénzbírságot kapott, mivel Conti állítólag Ulissit draftolta a pálya jelentős részeiért.

Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Mads Pedersen (Trek-Segafredo) és Remi Cavagna (Quick-Step Floors) szintén 30 másodperces büntetést kapott a szabálysértések miatt.

Bár ennek nincs érdemi hatása az általános osztályozásért folytatott küzdelemben, némi vigaszt nyújt majd Alex Dowsettnek (Katusha-Alpecin) és Chad Hagának (Team Sunweb), akik a hatodik, illetve a hetedik helyre ugrottak fel. a színpad.

Ez Martin elméjét is megnyugtatta volna, aki szemmel láthatóan hitet tett volna Aru teljesítményében.

Aru kétes teljesítményétől eltekintve a rózsaszínért folytatott verseny sokak jóslatai ellen ment, mivel Yates kiállta Tom Dumoulin (Team Sunweb) támadásait, hogy megőrizze 56 másodperces előnyét.

Eközben Chris Froome (Team Sky) stabil útja során a brit a negyedik helyre került a GC-n, 39 másodperccel Domenico Pozzovivo (Bahrein-Merida) mögött, és öt szakasz van hátra.