Marta Bastianelli megnyerte a női Gent-Wevelgem-et csökkentett sprintből

Videó: Marta Bastianelli megnyerte a női Gent-Wevelgem-et csökkentett sprintből

Videó: Marta Bastianelli Ale Cipollini wins Gent - Wevelgem 2024, Lehet

Az olasz előnyt szerzett egy erős kivezetésből, ami győzelmet aratott a női Gent-Wevelgemben

Marta Bastianelli megnyerte a Women's Gent-Wevelgem versenyt, miután csapattársa, Chloe Hosking kikapott. Jolien D'Hoore (Mitchelton-Scott) győztesnek tűnt, és vezette a sprintet, de túl sokáig volt a szélben, és elhalványul.

D'Hoore megkapaszkodott a második helyen, Lisa Klein (Canyon-SRAM) pedig átlépte a határt a harmadik helyen, hogy felért a dobogóra.

A vezető csoportban a munka nagy részét a Team Sunweb végezte el, de nem tudták megbirkózni a támadásokkal, és üres kézzel távoztak.

Ez a 2018-as Women's WorldTour ötödik futama, és az ötödik különböző győztes.

Gent-Wevelgem: Hogyan történt a macskaköves verseny

A Women's Gent-Wevelgem, amely valójában Ieperben indult, 142,6 km-es pályát futott le, és hat fontos emelkedőn ment: kétszer felfelé a Banebergen, Kemmelbergen és Montebergen.

A nyitó kilométereken sok versenyző próbált szerencsét, de bármilyen hézagot is sikerült elérnie a kis csoportoknak, a peloton hamarosan reagált, hogy újra összehozza a dolgokat.

100 km volt hátra a versenyzők és a cél között, Thalita de Jong egyedül maradt 29 másodperces előnnyel, és maximum 40 másodpercre ment le, mielőtt ismét zuhanni kezdett.

A holland nő körülbelül 5 kilométerrel később visszatért a pelotonba.

A Baneberg emelkedése kettészakította a pelotont, mivel erősebb versenyzők gyakorolták a nyomást a csapat orránál. A következő emelkedőn, a Kemmelbergen szintén kis hasadások voltak a csomóban, és a lovasok sorakoztak felfelé és lefelé a lejtőn.

A híres Plugstreets - a régió háborús emlékművei mellett futó kavicsos szektorok - nagyobb hatást gyakoroltak a pelotonra, mint korábban a macskaköves emelkedők.

A harmadik kavicsos út végére 28 másodpercnyi különbség volt az élen haladó peloton és a mögötte haladó között, de az üldözésben végzett munka viszonylag könnyedén bezárta a különbséget.

Néhány versenyző megpróbált megúszni a Baneberget a második emelkedőn, de nem tudták lerázni az üldözést.

A későbbi emelkedők megviselték néhány versenyzőt, és ahogy a peloton felment a Kemmelberg fölé 39 km-rel a végéig, a különbségek sokkal észrevehetőbbek voltak, ahogy a peloton kettévált.

Miután a nagyobb csapatok, például a Boels-Dolmans, a Team Sunweb és a Mitchelton-Scott némi tempót alakítottak, az eljárás elhalványult, a tempó enyhült, ahogy a versenyzők kihasználták az alkalmat enni és inni.

Ahogy a versenyzők 27 km-re a végétől, Rozanne Slik (FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope) szólóban ment, és hamarosan 27 másodperccel volt az élen, amely a legtöbb fő versenyzőt tartalmazta az UCI Women's WorldTour versenyen..

Slik előnye valamivel 20 másodperc felett mozgott, és úgy tűnt, hogy ez inkább egy csapat felpuhító gyakorlata volt, nem pedig hosszú távú erőfeszítés a saját dicsőségéért.

A peloton lépcsőkbe szorult, mivel a Team Sunweb nyomást gyakorolt rá. A szél látta, hogy Slik elkapta, és az első csoportban nőtt a tempó.

Az első csoport 36 versenyzőből állt, és úgy tűnt, hogy előnyük a megosztottság mögött állókkal szemben csak nőtt, ahogy a kilométerek kipipálják.

Chantal Blaak (Boels-Dolmans) aktív volt a csapat élén, gyakorlatilag kizárva magát az utolsó sprintből. A világbajnok, aki önmagában is nyerhet, boldognak tűnt, hogy támogató szerepet játszhat a győztesekkel teli csapatban.

A vége előtt 14 km volt az első és a második csoport közötti különbség 40 másodpercre csökkent, így egyértelmű volt, hogy a győztes az első csoportból kerül ki.

A Sunweb csapata kimerítette erejét, és kihasználta a számok előnyét ismétlődő támadásokkal az élbolyból, és arra kényszerítette riválisát, hogy fedezze a mozdulatokat.

Az egyik támadó Coryn Rivera volt, egy sprinter, aki meg tudta nyerni ezt a futamot, és amint visszahozták, azonnal leejtették, így az utolsó 6 km-t egyedül vagy részeként tehette meg. a második csoporté.

Blaak 4,5 km-rel indult, de a többiek életben voltak a veszélyben. Blaak csapattársa, Christine Majerus következett, mielőtt üldözőbe vették, és Blaak ismét elment.

Ellen van Dijk (Team Sunweb) egy kerékpársávot használt az induláshoz, de nem tudott rést elérni, és a csökkentett peloton sprintnek indult.

Eredmény: Gent-Wevelgem (142,6 km)

1. Marta Bastianelli (ITA) Ale-Cippolini itt: 3:38:47