Hólyagos támadás után Lizzie Deignan nyerte a 2017-es női Tour de Yorkshire-t

Videó: Hólyagos támadás után Lizzie Deignan nyerte a 2017-es női Tour de Yorkshire-t

Videó: Lizzie Deignan Is Back! | Returning to the Tour After Becoming a Mother | inCycle 2024, Április

Dani King kolléga nem tudta megtenni a lépést, mivel Lizzie Deignan egyéni győzelemre ment el

Lizzie Deignan (Boels-Dolmans) megnyerte a győzelmet hazai utakon a 2017-es Tour de Yorkshire-en, miután 13 km-rel támadt a versenyig. Egy vezető csoport tagja volt csapattársával, Anna van der Breggennel és Dani Kinggel (Cyclance), de mindkettőjüket hátrahagyta, és megnyerte Harrogate-et.

King nem adta fel, amikor kiejtették, és erősen meglökték, hogy távol maradjon az erős üldöző csoporttól, de nem tudta megtartani a megérdemelt második helyet.

Ahogy Kinget elkapták, és 8 km-rel megelőzték a versenyig, Deignan még mindig 53 másodperces előnyben volt.

Ez az előny 1 perc 10 másodpercig ment, és a második csoportról készült felvételek azt mutatták, hogy elpárolgott a lelkesedés, hogy visszahozzák az egyedüli vezetőt.

Az eljárások elcsendesedése után, miután mindenki lemondott a korábbi világbajnok győzelméről, a versenyzők ismét támadni kezdtek, miközben a második és harmadik helyért küzdöttek.

Senki sem tudott tisztázni, és egy kis horpadás történt a résben, ami azt mutatja, hogy Deignan milyen erőt tudott kifejteni egyedül.

Coryn Rivera (Sunweb), az előfutamok egyik kedvence, vissza tudott üldözni, miután a nap egyetlen kategorizált emelkedőjén kiesett, majd üldözőtársait megelőzve megszerezte a második helyet a napon.

A női Tour de Yorkshire: Hogyan történt

A 2017-es Tour de Yorkshire női versenye kezdettől fogva támadó és szórakoztató volt, és minden bizonnyal még inkább megkérdőjelezték az ellenállást a verseny jövő évi teljes három szakaszra való kiterjesztésével szemben.

Amy Pieters (Boels-Dolmans) különösen aktív volt az ismétlődő támadásokkal a peloton elejéről.

Ez egyértelműen a csapatvezetői, Deignan és van der Breggen taktikai megközelítésének része volt.

Végül Pieters egyik támadása működött, amikor kilenc másik versenyzőt vitt magával 75 km-rel a vége előtt, ahogy a tempó a nap egyetlen kategorizált emelkedőjének lába felé nőtt.

A többi versenyző Dani King és Sheyla Gutierrez (Cyclance), Roxanne Knetemann (FDJ), Claudia Lichtenberg (Wiggle-High5), Barbara Guarischi (Canyon-SRAM), Anna Trevisi (Ale Cipollini) voltak vele., Vandenbroucke, Katia Ragusa (BePink) és Juliette Labous (Sunweb).

Ez a csoport több mint 1 óra 30 másodpercre növelte előnyét, de a Boels-Dolmans vezette peloton egy percre csökkentette a különbséget, amikor a vezetők elérték a Cote de Lofthouse felkapaszkodását.

Két üldöző lovas próbálta elérni a törést, de elkapták őket, és elhaladtak a brutális mászás alsó lejtőin.

Deignan követte, ahogy van der Breggen letette a kalapácsot, és csak Coryn Rivera (Sunweb) tudta követni a lépést, de távolságot tartott a csúcs előtt.

A tömeg tombolt az emelkedőn, és King különösen népszerűnek bizonyult a helyi rajongók körében.

A Boels-Dolmans páros mindössze 15 másodperccel maradt alul az éllovastól, miközben felért a csúcsra, és viszonylag könnyedén mászott fel riválisaihoz képest.

Csatlakoztak ahhoz, ami a szakításból megmaradt, 61,4 km-rel a vége előtt. Mögötte a brit nemzeti bajnok, Hannah Barnes (Canyon-SRAM) egy üldözőcsoporton belül volt Riverával, körülbelül 33 másodperccel hátrébb.

Miután megszabadult az emelkedőtől, Deignan és van der Breggn továbbnyomtak, és a többi versenyzőt 53 km-rel a célig szállították, kivéve Kinget, aki a két csapatos időmérőn hátul ült.

Ebben a szakaszban csoportok voltak az úton az egész úton, amelyek között különböző méretű rések voltak. A második csoport 59 másodpercnél állt 48 km-rel a vége előtt, így a dobogó még nem volt biztos a három éllovas számára.

A hátralévő 40 km-es jelzőhöz közeledve a Boels páros támadni kezdte Kinget, de a lány túlélte a veszélyt, és kapcsolatban maradt.

Egy kibővített üldözői csoport alakult, de már több mint 1 óra 40 másodperccel lemaradt a vezető trió mögött.

Az üldözők keményen elkezdtek dolgozni, és a különbség alig több mint egy percre csökkent. Eközben Deignan előzetesen apró ásatásokat végzett, hogy próbára tegye King elszántságát.

A brit versenyzők, Anna Christian (Drops) és Barnes részt vettek az üldözésben, és a versenyig hátralévő 30 km-rel valószínűnek tűnt, hogy a három vezetőt elkapják.

Az előny végül egy perc alá esett 25 km-rel a vége előtt, de a vezetők alig mutatták az enyhülés jeleit, miközben a Harrogate-i célba nyomultak.

A gördülő terep és a keskeny sávok a vezetők javára váltak, nem pedig az üldözők és a versenyzők, hanem a második csoport hátuljáról esett ki az úton.

King felvette a tempót, és hozzájárult a különbség fenntartásához; egy rés, amely hamarosan elég biztonságosnak érezheti magát ahhoz, hogy a taktikai játékok kezdődjenek a trióban.

Deignan kis emelkedése után nem tudta megrázni Kinget, de ideiglenesen véget ért van der Breggen szereplése a vezető csoportban.

King nem akarta felvenni a tempót, így Deignan felült, és várta, hogy csapattársa visszakapja a kapcsolatot.

Ugyanebben az emelkedésben az üldöző falka küzdelmét is tapaszt alta, de nagyjából együtt maradt a csúcson.

King elkezdett dolgozni a fronton, hogy maximális erőfeszítést biztosítson az Európa-bajnoknak, miközben visszahajszolt.

Deignan végre megtette a gyilkos mozdulatot, körülbelül 13 km maradt a célig, mivel van der Breggen hátrafelé haladt, és King nem tudott továbblépni.

Női Tour de Yorkshire 2017: Eredmények

1. Lizzie Deignan (GBr) Boels-Dolmans, itt: 03:09:36