Kinek lesz sikeres a hétvégi Tour de Yorkshire?

Videó: Kinek lesz sikeres a hétvégi Tour de Yorkshire?

Videó: Крахи: история кризисов фондового рынка 2024, Lehet

A kerékpáros azokat a férfiakat és nőket nézi, akik valószínűleg feljutnak a csúcsra Isten országában

A férfi és női Tour de Yorkshire versenyei ezen a csütörtökön indulnak, és mindkét esemény a kis mezővárosból, Beverleyből indul Doncasterbe a szakasz célpontjáig.

A férfiak számára ez lesz az első a négy tesztszakasz közül, amelyekben két nap a gyors férfiaknak készült, és két nap könyörtelen mászással döntik el az általános besorolást.

Különös figyelmet kell fordítani a férfiak versenyére a 2. szakasz Ikley-be és a 4. szakasz Leedsbe. A verseny második napján a TdY első csúcspontja lesz 1,8 km-en, 8,2%-os Cote de Cow and Calf-on.

A negyedik nap a „Királynő Színpad” szerepét tölti be, nem kevesebb, mint hat kategorizált emelkedéssel a 189,5 km-en belül. Ezek közül a Cote de Park Rash lesz, amely 2,2 km-es emelkedő 10,5%-os, két szakasza pedig 20%.

Ez lesz az első olyan év is, amikor a nők egynél több versenynapot teljesítenek, és a formátumot 2018-ra két szakaszra bővítették.

A férfiakhoz hasonlóan a női pelotonnak is nehéz dolga lesz, hogy a Cote de Cow and Calf csúcson befusson, és ez döntsön a verseny összetett győzteséről.

A bővülő női versenyhez a fizetések egyenlősége is csatlakozik, mivel a férfiak és a nők ugyanazt a pénzdíjat kapják.

A tesztelési pálya kiválasztott számú versenyzőnek megfelel, és mindkét futam összesített győztese kétségtelenül egy hozzáértő versenyző lesz, aki képes mászni, ugyanakkor okosan tudja megőrizni energiáját a megfelelő pillanatig.

Az alábbiakban a Cyclist azt nézi meg, hogy mely versenyzőktől számíthatnak jól a hétvégi férfi és női Tour de Yorkshire-en.

Greg Van Avermaet (BMC Racing)

Kép
Kép

A 2017-es Paris-Roubaix bajnoka elsöprő favorit az összesített bajnoki cím megszerzésére ezen a vasárnapon Leedsben. Tud mászni, tud sprintelni, tud lökdösődni a pozícióért, mindent meg tud csinálni.

A folyamatos hegymászási teszteknek meg kell felelniük Van Avermaet képességeinek, a hosszak és a lejtők nem különböznek túlságosan az Ardennektől és Flandriától, a világ azon részeitől, ahol a belga virágzik.

Bár csendes tavasza volt, győzelmek nélkül, minden Classic csúcsán volt, és formáját kellene vinnie Yorkshire-be.

Ha túl tud élni a Cote de Cow and Calf-on, akkor számíts rá, hogy a verseny egyik fő animátora legyen, jöjjön a 4. szakaszra, miközben úgy néz ki, hogy a 2015-ös Tour de Yorkshire-en összesítésben a hetedik helyére javulni fog.

Várható el, hogy a 32 éves játékos támadásokat indít a verseny utolsó két emelkedőjén - Cote de Greenhow Hill és Cote de Otley Chevin - ha nem önmagáért, de talán valamelyik csapattársáért.

Mark Cavendish (dimenzióadatok)

Kép
Kép

Noha Mark Cavendish nem az összesített győzelemért fog lovagolni, a legtöbb tekintet a versenyen arra irányul, hogy a Manxman hogyan tér vissza hosszan tartó sérülési kihagyásából.

Három egymást követő baleset az Abu Dhabi Tour, Tirreno-Adriatico és Milánó-San Remo versenyeken felejthetetlenné tette a szezonnyitót.

A Tour de France 30-szoros szakaszgyőztese mégis abban reménykedik, hogy Yorkshire-ben visszapattanhat, amikor megcélozza az 1. és 3. szakaszt, a gyors férfiaknak tervezett laposabb útvonalakat.

A fő versenytárs Bryan Coquard (Vital Concept), Kristoffer Halvorsen (Team Sky) és Adam Blythe (Aqua Blue Sport) között lesz, de Cavendishnek meg kell mérnie.

A formája ismeretlen, az osztálya garantált. Hagyja Cavendishnek a leghalványabb szippantását a szakaszgyőzelemből, és gyakran kikapja a rivális kezéből.

Cavendish magán kívül a Dimension Data csapattársa, Serge Pauwels támogatására fog lovagolni, aki címvédőként fog versenyezni.

Tom Pidcock (Team GB)

Kép
Kép

A fiatal cyclocross szenzációt némileg megvetették, amikor a Team Wigginst kihagyták helyettesítő karakterként a Vitus Pro Cycling és a Holdwsorth Pro Cycling javára. Pidcock sokak között úgy gondolta, hogy a fiatal fejlesztőcsapat jogot szerzett a behíváshoz.

Szerencsére a yorkshire-i játékos kapott egy második esélyt, mivel bekerült a nagy-britanniai csapatba, amelynek tagja lesz Gabriel Cullaigh kereskedelmi csapattársa és a Milan-San Remo dobogós Ben Swift is.

Mondhatnám, hogy nagyon valószínűtlen, hogy a 18 éves játékos ne tudjon győzni vasárnap Leedsben, de nagyon nem lesz meglepő, ha ideges lesz.

Pontos természete illik az éles emelkedőkhöz útközben, így már csak az a kérdés, hogy fel tud-e lépni az olyan versenyzők osztályával, mint Van Avermaet.

Érdekes lesz látni, hogyan boldogul a fiatal „csodagyerek” a BMC Racing és a Team Sky elleni versenyzésben, és hogy meg tudja-e diktálni a saját versenyét, vagy a környező nagyobb és rosszabb csapatok maradékaiból táplálkozik. őt.

Jonathan Hivert (Direct Energie)

Kép
Kép

A francia versenyzők a Tour de Yorkshire minden versenyén dobogós helyezést értek el. 2016-ban még az összesített győzelmet is sikerült megszerezniük Thomas Voecklerrel, és a harmadikat Anthony Turgisszal.

Tavaly a ravasz veteránon, Jonathan Hiverten volt a sor, aki a Dimension Data duó, Serge Pauwels és Omar Fraile mögött a harmadik helyen végzett.

A szezonban eddig Hivert öt győzelmet aratott, beleértve az egynapos Tour du Finistere-t Romain Bardet (AG2R La Mondiale) és egy Párizs-Nizza szakaszt megelőzve. Ez a formafutás egészen lenyűgöző volt.

Várja, hogy Hivert ott lesz a verseny négy napja alatt, és csendben haladja meg az általános osztályozást, miközben a verseny halad.

Hiverthez Sylvain Chavanel is csatlakozik, aki még ebben a szezonban véget vet 19 éves pályafutásának. 38 évesen Chavanel túl van a legjobbján, de ez nem akadályozza meg a támadásban, ez a természetéből fakad.

Chantal Blaak (Boels-Dolmans)

Kép
Kép

Az Amstel Gold Race, országúti verseny világbajnoka, Chantal Blaak a női Tour de Yorkshire-en a győzelem egyik favoritjaként indul.

Anna Van Der Breggen és Lizzie Deignan távolléte látszólag nem aggasztja a holland csapatot, amelynek ereje mélységben és versenydominanciája gyakran ijesztő.

Ha nem Blaak, a csapat a veterán amerikai versenyzőre, Megan Guarnierre támaszkodhat.

Mindkét versenyző erős a meredek emelkedőkön, és múltbeli tenyereikkel bebizonyították, hogy több mint képesek megnyerni a világ legnagyobb versenyeit.

Az Ilkley 2. szakaszában elért csúcsnak Blaak és Guarnier tökéletes kilövőállást kell biztosítania a szakasz megdöntéséhez és az általános győzelemhez.

Hannah Barnes (Canyon-SRAM)

Kép
Kép

Hannah Barnes lassan fejlődik. A 24 éves játékos sikeres 2017-es szezont zárt, és nagyjából ugyanezt folytatta 2018-ban is.

A Barnes nővérek közül az idősebbik most a női Tour de Yorkshire-re összpontosít, és a hazai közönség legjobb esélye a sikerre.

Két szakasz és a februári Ciclista Valenciana összetettje szórólapra zárta a szezont, a Gent-Wevelgemben pedig a hatodik helyre került.

Extra motivált lesz, hogy hazai pályán teljesítsen, és egy erős csapat lesz körülötte, hogy támogassa a dicsőségért tett ajánlatát.

A nagy kérdés az lesz, hogy Barnes megmaradhat-e a keverékben a 2. szakaszon, amikor a peloton a Tehén és Borjú tetején ér.