Vincenzo Nibali nyerte a 2018-as Milan-San Remo-t

Tartalomjegyzék:

Videó: Vincenzo Nibali nyerte a 2018-as Milan-San Remo-t

Videó: #TBT | Il Lombardia 2018 | Highlights 2024, Április

A Bahrain-Merida olasz versenyzője megszerezte első győzelmét az emlékműnél

A bahrain-meridai Vincenzo Nibali nyerte meg a 2018-as Milan-San Remo versenyt, miután 6 km-rel a vége előtt megtámadta a Poggiót. Körülbelül nyolc másodperces rést alakított ki a Poggio tetején, amit a lejtőn megnövelt, majd sikerült megtartania a vonalat a Via Román, közvetlenül a töltőcsomag előtt.

A Mitchelton-Scott versenyzője, Caleb Ewan a második helyen végzett az első próbálkozásán a versenyen, az FDJ-s Arnaud Démare pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A tavalyi győztes, Michal Kwiatkowski (Team Sky) a sprintben végzett kedvenc Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) mellett.

Nibali győzelme révén Olaszország több mint egy évtizede elsőként nyerte meg az emlékművet.

Hogyan alakult a verseny

A 'The Primavera' 109th kiadása nedvesen indult Milánóban, a peloton a hideg és az eső ellen tekerve.

Többszöri megszakítási kísérlet után végül egy kilenc versenyzőből álló csoport indult felfelé, a WorldTour csapatainak egyetlen képviselője volt: Matteo Bono, az Egyesült Arab Emírségekből.

Miközben a fő csapat összekuporodott a nedves körülmények között, a leszakadó körülbelül 5 perc 30 különbséget alakított ki 115 km-rel a vége előtt, amit 3 perc 45-re csökkent a 100 hátralévő küszöb.

A peloton elején a Team Sky, a tavalyi győztes Michal Kwiatkowski és a Quick-Step Floors irányította a tempót. A belga alakulat Elia Viviani olasz sprinterre támaszkodott, miután Fernando Gaviria visszalépett a Tirreno-Adriaticóban elszenvedett kéztöréssel.

A verseny favoritja, Sagan kényelmesen nézett ki a csomag közepén.

Amint a verseny dél felé haladt a Ligur-tenger partja mentén, az eső alábbhagyott, kisütött a nap, és a 180 versenyző levetette az esőköpenyt és a felső cipőket. A peloton viszonylag higgadt tempót tartott, és lassan belelendült a leszakadt versenyzőkbe.

Körülbelül 45 km a hátralévő idővel a peloton sebessége megnőtt, ami idegességet és időnkénti ütközéseket okozott. Dan McLay, az EF-Education First brit sprintere kiesett a versenyből, miután csapattársával, Simon Clarke-kal együtt padlóra került.

A szakadár maradványait 30 km-rel elnyelték, és 264 km megtétele után a csapat megérkezett a Cipressa lábához. Ez az 5,6 km-es emelkedő, ahol kiderül, hogy melyik versenyzők vannak formában, és hagyományosan a potenciális futamgyőztesek elkülönülnek a szintén futottaktól.

A legtöbb neves sprinter még a főcsoportban volt az emelkedő elején, köztük Mark Cavendish, Caleb Ewan, Marcel Kittel, Arnaud Démare, André Greipel és Alexander Kristoff.

Kittel volt az első, aki kapitulált, és gyorsan kiesett a csapat hátuljáról. A többi favoritnak azonban sikerült a főcsapatnál maradnia a Cipressa csúcsa felett, annak ellenére, hogy a Team Sky megpróbálta felrobbantani a versenyt egy üteminjekcióval.

A francia FDJ csapat vezeti a csapatot a Cipressa lejtőjén, vigyázva a csapat vezetőjére, Démare-re, a verseny korábbi győztesére.

A verseny utolsó akadálya a Poggio volt, egy rövid, 3,7 km-es emelkedő 9%-os maximális lejtővel.

A célvon altól mindössze 9 km-re lévő Poggio az utolsó lehetőség a tiszta sprinter nélküli csapatok számára, hogy a győzelemért támadjanak.

Amikor a peloton megérkezett a Poggio tövéhez, a Quick-Step Floors és Vincenzo Nibali Bahrain Merida csapata vezette.

Miközben a csapat összeszorult egy körforgalom körül, a Dimension Data versenyzője, Mark Cavendish nekiütközött egy sárga oszlopnak az út közepén, és teljes bukfencet hajtott a tetején, hogy kizuhanjon a versenyből.

Ahogy az út meredekedett, elkezdődtek a támadások, kezdve a BMC Racing Jempy Druckerének ásásával. Vincenzo Nibali követte, és megelőzte, aki magától ment át a csúcson, körülbelül nyolc másodperces különbséggel a csapathoz.

Körülbelül 5 km-rel a vége előtt Nibali a kecsesség és a merészség szokásos keverékével ereszkedett le, és folyamatosan kiterjesztette a távolságot az üldözőkig.

Mögötte Matteo Trentin (Michelton-Scott) üldözőbe vett, szorosan követte Sagant, Kwiatkowski és Michael Matthews a Team Sunwebből pedig folytatta az üldözést.

Nibali egyedül haladt el a flamme rouge alatt, de egy újracsoportosított peloton közeledett nagy sebességgel. Ez azonban nem tudta elkapni az olaszt, és átlépte a határt, és ő lett az első olasz, aki megnyerte a versenyt 2006-os Filippo Pozzato óta.