Thibaut Pinot nyerte a 2018-as Il Lombardiát, miután legyőzte a címvédő Nibalit

Tartalomjegyzék:

Videó: Thibaut Pinot nyerte a 2018-as Il Lombardiát, miután legyőzte a címvédő Nibalit

Videó: How The Race Was Won | Il Lombardia 2018 Highlights | Cycling | Eurosport 2024, Április

Groupama-FdJ versenyzője döntő lépést tett 20 km-re otthonától, de a késői Nibali-rali olaszok megszerzik a nehezen megszerzett második helyet

A francia Thibaut Pinot (Groupama-FdJ) megszerezte az év utolsó emlékművét és pályafutása legnagyobb győzelmét azzal, hogy szombaton páratlan teljesítménnyel megnyerte a 2018-as Il Lombardiát Lombardia útjain.

Pinot a nap legnehezebb mászókáján, a Muro di Sormano-n lépett előre, egy válogatott csoportban bejutott, de mindig a legesélyesebb győztesnek tűnt.

A címvédő Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida) a második helyen végzett, 32 másodperccel hátrább a győzteshez képest, mivel nem tudott válaszolni Pinot agresszív tempójára a Civiglio utolsó előtti emelkedőjén az utolsó 20 km-en belül.

A BMC-s Dylan Teuns végzett a harmadik helyen, és 11 másodperccel később bejutott a versenyzők egy kiválasztott csoportjába, annak ellenére, hogy a csoport rövid időre elkapta Nibalit, amint meghaladta a kis utolsó emelkedőt, alig 3 km-re a von altól.

A 241 km-es „Lehulló levelek versenye” volt a szezon utolsó komoly elfogl altsága a legtöbb legjobb versenyző számára, és Alejandro Valverde (Movistar) első nagy horderejű esélye, hogy megmutassa újonnan szerzett világbajnokát. mez.

Il Lombardia a szezon egyetlen momentuma, amely igazán illik a GC-stílusú mindeneshez, ami azt jelenti, hogy Valverde-t szorosan figyelnék, és nem csak azért, hogy megcsodálja a szivárványcsíkokat.

Nibali is, mindhárom Grand Tour és az Il Lombardia előző győztese tavaly (a második diadala ezen a versenyen). Miután az elmúlt néhány hónapban fokozatosan újra formába lendült egy sérülés miatt kisiklott szezon után, az első számú versenyző a biciklijén a szezon utolsó Monumentjének győzelme volt.

Tökéletesen lezárna egy olyan ígéretesnek tűnő szezont, amikor tavasszal Nibali megnyerte a Milan–San Remo-t, nem messze innen.

A nyolc versenyzőből álló szünet a futam nagy részében tiszta maradt, de az események komolyan elkezdődtek a Muro di Sormano-n, egy kacskaringós 2 km-es szakaszon, ahol az átlag közel 16%, és 25%-kal felfelé tetőzött.

Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) erős korai mozdulatot tett, majd Nibali támadott, és magával vitte Pinot-t, amikor áthid alta a szlovént. A trió folytatta a támadásokat, de miután túlléptek a csúcson, összeálltak, és egy félelmetes triót alkottak a verseny élén.

Mögöttük a Team Sky játékosa, Egan Bernal tett egy mozdulatot, és lenyűgöző erőfeszítéssel a Sormano ereszkedése során csökkentette a különbséget, hogy négyre duzzadjon a csoport, körülbelül 40 másodperccel hátrébb tucatnyi üldözővel. az EF-Drapac játékosa, Dani Martinez, valamint olyanok, mint Valverde, Rigoberto Uran (EF-Drapac), Dan Martin (UAE Team Emirates), valamint Nibali csapattársai, Dominico Pozzovivo és Ion Izagirre.

A nap utolsó nagy emelkedése a Civiglio volt, 4,2 km hosszú, 9,7%-kal, ami a csúcs közelében 14%-ot ért el. A csúcson mindössze 14,6 km volt a célig, és ennek nagy része ereszkedik. Egy jól időzített lépés, és a verseny megnyerhető.

A már jóval több mint 200 km-t megtett lábbal, és a Sormanon olyan korán indult Roglic volt az első, aki a Civiglión is megmozdult, de ezúttal rossz irányba, a korábbi erőfeszítései egyértelműen megmutatkoztak.

Aztán Bern alt is lerobbantották, és sokat fizetett azért is, mert néhány perccel korábban olyan keményen igyekszik áthidalni a csoportba.

Ezzel Pinot és Nibali maradt elöl, a kettő, aki mindvégig a legerősebbnek tűnt. Ám az emelkedés legmeredekebb pontján, amikor Nibali feje kissé lehajtott, ahogy a gradiens megcsúszott, Pinot hatalmas támadást indított, és azonnal rést nyitott.

A csúcsra 20 másodpercre volt tiszta, és legyőzhetetlennek tűnt. Az erős ereszkedő Pinot tovább növelte a rést, és szinte minden elhaladó kilométerhez hozzáadott egy-két döntő fontosságú másodpercet.

Bern alt és Roglicot elkapták az üldözők, akik mostanra már nem tartották számon Valverde-t, a higanyos spanyol talán végre elfáradt egy újabb mozgalmas és rendkívül sikeres év után.

Az 1,7 km-es Monte Olimpino új megmászása volt az egyetlen valódi akadály, amely 5%-os átlaggal, de részenként 9%-kal ütközött – szerény próbatétel, de biztosan fájni fog a lábak ilyen későn.

Pinot azonban győzelmet aratott, és jól vette a mászást. Nibali azonban kimerültnek tűnt, és mivel Martin különösen agresszíven lovagolt, a második hely pedig már egyértelműen megszerezhető, a kereszteződést az emelkedő tetején hozták létre, és már csak 2,9 km maradt hátra.

De aztán a kis csoport ellazult, levegőt kellett venniük, hogy felkészüljenek az utolsó sprintre a második helyre, és Pinot már nyilvánvalóan elérhetetlenné vált. Nibali ismét támadott, mindenkit meglepett, és megmutatta versenygépét.

Pár száz méteren belül ismét tisztán volt egy tökéletesen időzített támadásban, ami könnyen a nap lépése lett volna, ha Pinot még nem szerezte volna meg ezt a címet versenygyőztes lépésével a Civiglión.