Tom Pidcock meglepődött, hogy „a világ második legjobbja lett cyclocrossban”

Videó: Tom Pidcock meglepődött, hogy „a világ második legjobbja lett cyclocrossban”

Videó: Five times Tom Pidcock shocked the cycling world (before he was famous) 2024, Lehet

A 20 éves versenyző a második helyen végzett az elit cyclocross világbajnokságon Mathieu van der Poel mögött

Tom Pidcock megdöbbenését fejezte ki amiatt, hogy a világbajnokságon Mathieu van der Poel mögött ezüstérmet szerzett, miután a világ második legjobbja lett a cyclocrossban.

A 20 éves játékos egy szakértői versenyt lovagolt elit szintű debütálása alkalmával, megvédve a belga csapatot, hogy a nap második helyére kerüljön, a tripla bajnok Van der Poel mögött.

Miután áthaladt a célvonalon a svájci Dufendorfban, Pidock elmondta, hogy az eredmény felülmúlta a bajnokságra várt.

'Őszintén szólva nem hittem volna, hogy ilyen erős leszek. Ismertem ezt a tanfolyamot, és ezek a feltételek megfelelnének nekem. Hihetetlen volt – mondta Pidcock.

'Ma én vagyok a világ második legjobbja a cyclocrossban. Ez irreális. Mathieu a világ egyik legjobb versenyzője, és ma második lettem mögötte. Hihetetlen.'

Míg Van der Poel már az első körtől megfutamodott az élen, addig Pidcock keményen küzdött a nyitó körökben Michael Vantournout, Toon Aerts, Eli Iserbyt és Wout van Aert mellett.

A sáros, technikás pályán Pidcock szúrós támadást indított a hét harmadik körében, hogy elhatárolódjon a többiektől. Kezdetben Iserbyt követte a támadást, mielőtt leszállt.

Pidcock kitartott erőfeszítései mellett, végül 1 perc 20 másodperccel Van der Poel mögött és 25 másodperccel a dobogóra fellépő Aerts előtt haladt át a célvonalon.

Eredményével Nagy-Britannia megszerezte első elit férfi cyclocross érmét. Ez volt az első brit elit érem a cyclocross világbajnokságon Helen Wyman 2014-es Hoogerheide-i bronzéreme óta.

Pidcock megszerezte az első elit világérmet annak ellenére, hogy még mindig jogosult a 23 éven aluliak kategóriában versenyezni. Miután azonban az elmúlt szezonban megnyerte a 23 éven aluliak bajnoki címét, Pidcock úgy döntött, felugrik az elit szintre, hogy megmérkőzzön a világ legjobbjaival. Ez a döntés Pidcock szerint helyesnek bizonyult.

'Maradhattam volna az U23-ban, könnyebb lett volna, de végül az elit között vagyok a dobogón, ez nagyon kellemes - magyarázta Pidcock.

'Ez azért is furcsa, mert egész héten beteg voltam. Kedd óta nem igazán lovagoltam, de talán jót tett nekem. Talán gyakrabban kellene betegnek lennem.'

A hét elején a brit Anna Kay szerezte meg az egyetlen érmet, miután bronzérmet szerzett a 23 éven aluli nőknél a francia Marion Riberolle és a magyar Vas Kata mögött.

Kép: Trinity Racing