A Hammer Series 2018 második hétvégéjén tér vissza

Videó: A Hammer Series 2018 második hétvégéjén tér vissza

Videó: Элитные солдаты | боевик, война | Полнометражный фильм 2024, Lehet

Stavanger (Norvégia) a holland Limburggal indít sorozatot a hétvégén

Azzal a céllal indították útjára, hogy újragondoljuk a professzionális kerékpárversenyzést, és 2018-ban visszatér a Hammer Series egy második eseménnyel a norvégiai Stavangerben.

A Hammer Series két egymás utáni hétvégéjével kezdődően a legutóbbi három versenynap május 25. és 27. között kerül megrendezésre, az eredeti limburgi esemény pedig a következő hétvégén, június 1. és 3. között lesz.

A tavalyi évnyitó eseményhez hasonlóan a Stavanger Hammer Series is három napra lesz lebontva – a Hammer Climb, a Hammer Sprint és a Hammer Chase –, hogy megtalálják a legjobb csapatot az egész eseményre.

Egyedülálló módon ez a verseny nem egyéni győztest koronáz meg, hanem győztes csapatot. A végső győztesek azok lesznek, akik elsőként lépik át a határvonalat a harmadik nap Hammer Chase-en, egy üldözési stílusú csapatidőfutamon, amelyben a csapatok egyénileg indulnak el annak sorrendjében, hogy ki teljesítette a legjobbat az elmúlt két napban, és a legjobb csapat indul először..

Az a csapat indul elsőként, amelyik a legtöbb pontot gyűjtötte össze az előző két naphoz képest, az egyik egy mászókörre, a másik pedig egy sprintkörre összpontosít, amelyen a célvonal minden kereszteződésénél pontokat szereznek.

Az idei útvonalakról, a rajtlistáról és az esemény megtekintési helyéről a Hammer Series weboldalán olvashatsz.

A 2018-as sorozathoz hozzáadódik Peter Sagan Bora-Hansgrohe-ja, aki csatlakozik olyan csapatokhoz, mint a Team Sunweb és a 2017-es győztes Team Sky a dicsőség vadászatában.

Kép
Kép

Tavaly Tao Geoghegan-Hart bátor lovaglása az utolsó Chase-ben sikerült megszereznie a brit WorldTour csapat győzelmét annak ellenére, hogy Tom Dumoulin és Team Sunweb majdnem megelőzte őket a záró métereken.

Dumoulin, aki nem tud részt venni az idei versenyen, mert az ütközik a Giro d'Italia-val, dicsérte a Hammer sorozatot a kerékpározás modern megközelítéséért.

'Tavaly nagyszerű első Hammer versenyünk volt Limburgban. Erős csapattal voltunk ott, és majdnem nyertünk. Idén ismét erős felállással leszünk ott, hogy megpróbáljunk jó eredményre menni” – mondta a Giro bajnoka.

'A Hammer Series ideális platform a modern kerékpározáshoz, és nagyon izgalmas a rajongók új generációi számára. Nagyon szeretem, hogy minden versenyző hozzájárul a csapateredményhez, és egy egységként teljesít.'