Videó: A brit versenyzők négy érmet gyűjtöttek egy izgalmas hétvégén a Cyclocross Világbajnokságon (galéria)

Videó: A duel for the ages! | 2023 UCI Cyclo-Cross World Championship | Men's Elite - Highlights |Eurosport 2024, Április

Tom Pidcock 1-2-3-ra vezetett a brit junior férfiaknál egy izgalmas hétvégén a Cyclocross Világbajnokságon

A 2017-es Cyclocross Világbajnokság egy szórakoztató versenyhétvégének bizonyult, amelyen szinte minden versenyen változtak a körülmények.

A Junior Férfi versenyszámban a parcours még mindig fagyott volt és hó borította. Tom Pidcock, aki már Európa- és brit nemzeti bajnok, fenomenális utat tett meg az elejétől a végéig.

A 17 éves fiatal korán elment riválisaitól, és a verseny során biztonságosan távol tartotta őket. Egy kicsúszás az egyik zárókörben megzavarhatta volna egyébként majdnem tökéletes menetét, de a junior higgadt maradt, beállította a hátsó féket, és továbbment a célba.

Pidcock a verseny előtt elmondta a Cyclistnak, hogy tetszett neki a favorit, és az eredmény azt mutatja, hogy tökéletesen megbirkózott ezzel a nyomással.

Bieles Cyclocross Világbajnokság: britek 1-2-3 a junior férfi dobogón

Pidcock mögött brit csapattársai, Dan Tulett és Ben Turner teljesítettek egy teljes brit dobogót. Egy hét alatt, amikor a fiatal brit cyclocross versenyző, Charlie Craig mindössze 15 évesen elhunyt, az alkalom érzelmei egyértelműen látszottak a brit csapatban.

Az Egyesült Királyság negyedik érmét a hétvégén Evie Richards szerezte meg az U23-as női versenyen. Richards volt a címvédő, és komoly teljesítményt nyújtott a dobogóra, Annemarie Worst (Hollandia) és Ellen Noble (USA) mögött.

Bieles Cyclocross Világbajnokság: Evie Richards a bronzéremig lovagolt

Az első versenynap végén Nikki Brammeier, Helen Wyman és Hannah Payton lobogtatta a Team GB zászlóját az Elit Women's versenyen.

Nemrég visszatért sérüléséből, Wyman keményen küzdött azért, hogy a legjobb 20 közé kerüljön, míg Brammeier a kilencedik, Payton pedig a 27. helyen végzett.

Bieles Cyclocross Világbajnokság: Nikki Brammeier az elit női verseny során

Mire a nők versenyeztek, a pálya felolvadt anélkül, hogy még túl sáros lett volna. Mindez a második napon megváltozott.

Amikor a verseny második napja elkezdődött, a hőmérséklet sokkal magasabb volt, mint volt, és a pálya sárgödörré változott.

Bieles Cyclocross Világbajnokság: U23-as férfi futam

A napirenden a férfi U23-as és elit futam szerepelt. Joris Nieuwenhuis (Hollandia) túl erősnek bizonyult riválisai számára, és több mint egy perccel nyert Felipe Orts (spanyol) ellen. Nieuwenhuis csapattársa, Sieben Wouters következett a sorban, és a dobogó utolsó fokára állt.

A hétvége záróeseményén folytatódtak a szélsőséges dolgok, de végül úgy tűnik, hogy a gumiválasztás volt a döntő.

Ez az elemzés semmit nem von le Wout van Aerttől (Belgium), aki sikeresen megvédte szivárványos mezét, de a verseny elején vezető Mathieu van der Poel (Hollandia) késői defektje megadta van Aertnek a szükséges nyitást.

Bieles Cyclocross Világbajnokság: A tömeg nézi az Elite férfi versenyt

A közvetlenül a verseny után megjelent jelentések szerint a belga csak egy defektet szenvedett, míg a többi versenyző öt vagy annál többet szenvedett, néhányan pedig visszavonultak, miután elfogytak a pótkerekek.

Minden szem a zöld futófelületű abroncsokon van, amelyeket a világbajnok használt. Remélhetőleg hamarosan elérhető lesz a közeli kerékpárboltban.

Minden fotó: Dan Monaghan - cadenceimages.com