Tartalomjegyzék:

Videó: Pidcock vezeti a brit reményeket a 23 éven aluliak Flandriai turnéján

Videó: Europe Ablaze: The 1848 Revolutions 2024, Lehet

Yorkshireman a Classic-ra indul, hogy tovább növelje junior Paris-Roubaix címét

Tom Pidcock vezeti a brit csapatot a 23 éven aluliak Flandriai körútján ezen a hétvégén, és a versenyt online közvetítik. A 19 éves játékos a Cobbled Classicot célozza meg, hogy kiegészítse meglévő junior Paris-Roubaix címét, amelyet 2017-ben nyert meg.

A Yorkshireman ebben a szezonban már jó formában van, hiszen januárban megszerezte a 23 éven aluliak cyclocross világbajnoki címét.

Pidcock győzelmet aratott a közúton is, és bebiztosította a Le Triptyque des Monts et Chateaux 2b szakaszát, amely a múlt héten a Wiggins-Le Col kereskedelmi csapatban utazott.

Pidcockot a Wiggins-Le Col csapattársa, Rob Scott fogja támogatni, aki jelenleg a 23 éven aluliak országos bajnoka, és a 23 év alatti Gent-Wevelgem csapatában nemrégiben negyedik helyezett.

A csapatot Jake Stewart, Fred Wright, Joseph Nally és Rhys Britton egészítik ki.

Az elit férfi pályánál rövidebb, a 23 év alattiak Flandriai körútja öt macskaköves szektort és 15 mászást tesz meg 167 kilométeres versenyen.

Ahelyett, hogy az Oude Kwaremont és a Paterberg utolsó emelkedőinél végeznének, a 23 éven aluli férfiak egy utolsó 18 km-rel érnek célba, amely magában foglalja az Achterberget, a Boigneberget és a Wolvenberget.

Izgalmas verseny lesz, és szombat délután 13:30-tól élő közvetítés lesz a Proximus facebook oldalán, ami segít megörökíteni a verseny utolsó három óráját.

A verseny itt tekinthető meg.

A 23 éven aluliak Flandriai körútja gyakran bizonyult a tehetségek következő generációjának bemutatóterének. A korábbi nyertesek közé tartozik Nick Nuyens, Giovanni Visconti és Dylan Groenewegen.

A tavalyi év győztese, az ausztrál James Whelan először a lenyűgöző győzelme után kötött szerződést a WorldTour Education vállalattal.