Tartalomjegyzék:

Videó: Cyclist Magazine Podcast, 14. rész – Ben Tulett, a következő nagy dolog a brit kerékpársportban

Videó: Adventure Cyclist Magazine gets a new design 2024, Április

James és Joe utolérik Ben Tulettet, aki a brit kerékpársport következő nagyja, és több mint 100 év óta a legfiatalabb Liege-i célba értő

Ben Tulett még csak tinédzser, de kétségtelenül ő a következő nagy dolog a brit kerékpározásban. Kétszeres cyclocross junior világbajnok, Mathieu van der Poel csapattársa az Alpecin-Fenixnél, és 19 évesen a legfiatalabb versenyző, aki 1909 óta teljesítette a Liege-Bastogne-Liege versenyt.

A fiatal sztár, Tom Pidcock nyomdokaiba lépve Tulett gyors felemelkedést mutat a sportág csúcsa felé, és végül ötéves kora óta álma, nevezetesen a Tour de France megnyerése. Őt mindenképpen érdemes figyelni.

A Cyclist Magazine Podcast nemrégiben utolérte Bent, hogy megvitassák, hogy csapattársak Van der Poellel, miért olyan Liege-ben versenyezni, mint Kentben lovagolni, belga szurkolói klubja van, és a legnagyobb teljesítménye – a helyi 10-es rekord tartása.

Íme néhány kiemelés:

Kerékpáros: Szóval, Ben, te többszörös világbajnok és profi versenyző vagy az Alpecin-Fenixben, de téged ismerlek a legjobban a legnagyobb eredményedért, a Q10/27 Bexleyért. 10 mérföldes időmérő rekord!

Ben Tulett: Ezt még 2018-ban állítottam be, olyan jó 10. Öt mérföldre felfelé és öt mérföldre lefelé. Főleg kifelé menet olyan vad, hogy fel kell mászni egészen a körforgalomig az öt mérföldes jelzésnél.

Nagyon élvezem, hogy szerda esténként mindig jót teszek. Úgy értem, nagyon szórakoztató minden szerdán felmenni oda, és olyan barátságos légkör van odafent.

Versenyképes, de mindenki csak jól érzi magát. Csak 20 percnyi fájdalom és gyötrelem. És csak tudod, hogy az elején nagyon keményen kell menned.

Azt a rekordot is felállítottam a junior felszerelésben, így őrülten pörögtem a célba ereszkedés során. Azt hiszem, szükségem lesz egy 55 tonnás lánctányérra, ha 21 perc alatt akarok menni.

Cyc: De valójában arról kellene beszélnünk, hogy 19 évesen Ön lett a legfiatalabb versenyző, aki befejezte Liege-Bastogne-Liege-t 1909-es Victor Fastre óta.. Milyen volt a versenyzés az első emlékművével?

BT: Azt hiszem, az egyik legfurcsább dolog az volt, amikor azt a versenyt néztük, és azt láttam, hogy 260 kilométer hosszú. A verseny után rájöttem, hogy a 260 km annyira más, mint a mindössze 200 vagy 210 kilométer, amely távon korábban kétszer-háromszor versenyeztem.

Ez az extra 50 vagy 60 km csak a különbségek világa, különösen miután már megtett 150 km-t az Ardennekben, mielőtt elérné a verseny igazán kemény utolsó 100 kilométerét.

És ez az utolsó 100 km valóban az a hely, ahol a verseny zajlik. La Redoute, Roche-Aux-Faucons, a verseny összes nagy emelkedője, szó szerint mind a verseny utolsó 50 kilométerén vannak, tehát frissnek kell lenned ahhoz, hogy elérd ezeket az emelkedőket, ha eredményt akarsz elérni.

Nagyon nehéz nem arra gondolni, hogy nem éri el a célt, és ezt tényleg a fejében kell tartania, amikor még 70 km van hátra, vagy bármi más.

Szerencsére soha nem volt az az érzésem, hogy nem érek célba – ami nagyon jó volt, de azt hiszem, a verseny utolsó órájában nagyon megütött, és kezdem úgy érezni, hogy teljesen összetört.

Cyc: Legalább 25 sráccal versenyzett, akik elég idősek voltak ahhoz, hogy apád lehessenek, köztük Chris Froome és Greg Van Avermaet. Csodálatos voltál egyáltalán?

BT: Nem is fogalmazhattad volna jobban, ez az érzésem volt. A verseny egy pontján Chris Froome mellett találtam magam, és ez csak egy hatalmas sokk volt a rendszerben.

Úgy éreztem, meg kell csípnem magam, mert végignézed, ahogy a sportág legendái felnőnek egész életedben, aztán hirtelen rajtvonalra kerültél velük. És te egyenrangú vagy velük a versenyben.

Kicsit furcsa érzés, de nagyon klassz is volt. Imádtam a versenyzés minden percét, és csak annyit vettem magamba, amennyit csak tudtam, és igyekeztem minél többet tanulni.

Cyc: Mennyivel nehezebb versenyezni WorldTour szinten?

BT: Végső soron a versenysebesség hihetetlenül nagy, különösen a verseny utolsó két-három órájában, szóval tényleg észreveszed a sebességbeli különbséget, mert az csak megnő. egyre gyorsabban, ahogy közeledik a célhoz.

Szerintem ez nagy különbség a között, hogy még a 2.1-es versenyekhez képest is, amelyek még mindig profi versenyek, a WorldTour eseményeket sokkal keményebben versenyezzük a fegyvertől.

Például a Fleche Wallonne-nál különösen, mivel a kitörőnek egy ponton 10 percnyi előnye volt, így tényleg tovább kellett lépnünk a verseny utolsó 100 kilométerén, hogy visszakapjuk őket, és majdnem sikerült. 't.

Cyc: De elképesztően teljesített a Fleche Wallonne-nál, a 35. helyen végzett az első WorldTour versenyén?

BT: Igen, úgy mentem bele, hogy nem vártam semmit, és csak a legjobbat adtam a csapatért, és csak néztem, mi fog történni. Tehát ahogy a verseny kibontakozott, az élmezőny közelében találtam magam, és csak egy jót adtam neki a Mur de Huy utolsó emelkedőjén.

Ez egy vad hegymászás, nem fogok hazudni, de azt hiszem, valóban van egy nagyon jó szimulációnk az ilyen típusú versenyekről, ahol Kentben élek. Vannak olyan dombjaink, mint a Toys Hill, nagyon hasonló típusú dombok, mint az Ardennes Classicsban.

Nekünk van York's Hill is, amely hihetetlenül hasonló lejtőkkel rendelkezik, mint a Mur de Huy, így azt hiszem, valóban jól meg tudjuk ismételni ezt a fajta versenyt a lakóhelyünkön.

Cyc: Szóval milyen típusú lovas vagy?

BT: Az ambícióm, hogy végül GC-lovas legyek, ami a kerékpározás kezdete óta a célom és az álmom, a Grand Tour versenyzése mindig is a legnagyobb volt. álom.

Szeretnék olyan versenyeket megcélozni, mint a Liege, de ez a GC, amely azokon a hosszú emelkedőkön versenyez – ezt szeretem a legjobban a kerékpározásban, és remélhetőleg ezen a helyen teszem majd ki a nevemet.

A Tour de France rajtvonalán lenni egy nap elég álom, nem beszélve bármi másról. De meg kell próbálnom a lehető legjobb versenyző lenni.