Videó: Lachlan Morton éppen 719 km-t versenyzett 43,5 óra alatt hegyeken és sivatagokon át

Videó: How to Convert Kilometers Per Hour to MPH : Math Conversions 2024, Március

Az Education-First versenyző most nyerte meg a Badlands Ultracycling versenyt

Míg a professzionális pelotonok továbbra is egy „társadalmi buborékban” versenyeznek a Tour de France-on, az Education First-nél, Lachlan Morton mindössze 43,5 óra alatt száguldott át 719 km-t Dél-Spanyolország kavicsán.

Az Education-First „Alternative Calendar” plakátfiúja, Morton az andalúziai Granada városában induló Transiberica Ultracycling „Badlands” versenyen rekordidő alatt nyert.

Az egyszerű "első a célba győz" versenyen Mortonnak kevesebb mint két nap alatt sikerült 719 kilométernyi kopár dél-spanyol terepen, sivatagokon és hegyvidéki terepen át navigálnia, ennek 85 százalékát terepen. csak 19 percre áll meg a folyamat során.

Morton egyike volt annak a 121 versenyzőnek, aki szóló és duó kategóriában részt vett, és a Sierra Nevada-hegység felé indulva hagyta el Granadát. A három csúcsot, a La Argumosa Col of La Argumosa, Collado Alguacil és Collado Bermeja kereszteződését a verseny ezután a Granada sivatagban haladt át.

A 2 168 méter magas Calar Alto Obszervatórium megmászása után Morton átlovagolt a Tabernas-sivatagon, majd a Sierra de Alhamilla hegyláncon. Aztán a dolgok nehezebbek lettek: Mortonnak 4000 métert kellett meghaladnia mindössze 100 km alatt, miközben elérte a Pico de Veleta, Európa legmagasabb útja 3202 méteres csúcsát.

A szervezők azt jósolták, hogy a 719 km-es, 15 000 méteres emelkedőt jelentő útvonalat a leggyorsabb versenyzők körülbelül négy napon belül befejezik, így Morton 43 óra 30 perces ideje valóban elég valami.

Morton számára azonban nem annyira a győzelem volt a cél, hanem inkább annak megismerése, mire képes a tested és az elméd.

'Azt hiszem, ezekben a nehéz körülmények között mindig tanulsz magadról. A világod leegyszerűsödik neked és a kerékpárodnak. Soha nem ugyanaz, ezért várom, hogy milyen kihívások bukkannak fel… Az útvonal megragadta a képzeletem” – mondta Morton a verseny végén.

'Ez mindent feldob. Az érzelmi agyad felerősödik. Kiváltság, hogy ilyen egyedi környezetben versenyezhetek. A csúcs több mint 3000 méter. Európa egyetlen hivatalos sivatagát fedi le, és strandszakaszokkal is rendelkezik. Ez egy része Spanyolországnak, amit nem igazán ismerek. Emellett szellemileg is vágyom most egy kis változatosságra.'

'Van néhány nagyon tehetséges ultra srác a versenyben. De ezekben a hosszú eseményekben nagyrészt saját magadnak kell leküzdened.'