Alexandre Vinokourov lett az Ironman 70.3 világbajnoka

Videó: Alexandre Vinokourov lett az Ironman 70.3 világbajnoka

Videó: We Choose Dance 2024, Április

Az Astana csapatfőnöke megszerezte a korosztályos bajnoki címet az Ironman 70.3 versenyen

Az Astana csapatfőnöke és a kerékpársport egyik legnagyobb pantomim gonosztevője, Alexandre Vinokourov korosztályos Ironman világbajnok lett.

A korábbi profi kerékpáros megszerezte az Ironman 70.3 világbajnoki címet a 45–49 éves korosztályban a franciaországi Nizzában. A kazah 4:28:47-es idővel nyert, 15 másodperccel megelőzve a francia Laurent Lambert-et.

A korábbi Vuelta a Espana bajnok tiszteletreméltó időket tett meg a győzelem felé vezető úton.

Az úszást közepes 33 perc 55 másodperc alatt teljesítette, és Vinokurov 2 óra 24 másodperc alatt érte el valódi előnyét a 90 km-es kerékpározás során, közel 10 perccel gyorsabban, mint legközelebbi versenyzője.

Ezzel a pufferrel nem okozott gondot, hogy a 45 éves férfi öt percet veszített a 21,1 km-es távon, 5 Lambert előtt, 1 óra 25 perc alatt, mivel eleget tett a motoron, hogy megszerezze a címet..

Hogy Vinokurov előadását kontextusba helyezzük, ugyanezt a távot az összetettben győztes norvég Gustav Iden 3 óra 52 perc alatt tette meg, 36 perccel gyorsabban, mint Vinokurov.

Vinokourov korosztályos Ironman atlétaként az Astana WorldTour csapat vezetésével egyensúlyozta az életet néhány éve, tavaly októberben pedig a teljes Ironman világbajnokságon teljesített.

Hazai csapata irányítását irányítja, mióta 2012-ben visszavonult a profi kerékpársporttól, miután megnyerte a londoni olimpiai országúti versenyt.

London 2012 előtt Vinokurov két győzelmet aratott Liege-Bastogne-Liege versenyen, köztük 2005-ben, amikor egy vitatott sprintben legyőzte az orosz Alekszandr Kolobnyevet.

Azt állították, hogy Vinokurov lefizette Kolobnyevet a győzelemért, és azzal vádolják, hogy 2019 végén egy belga bíróságon korrupció vádjával bíróság elé állítják.

Vinokourov vérdoppingtesztje is pozitív lett a 2007-es Tour de France-on, és a Kazahsztán Kerékpáros Alapítványtól az UCI által „engedékeny” egyéves együttest adta át neki.