Videó: Vuelta a Espana 2019: Mikel Iturria megszökött az elszakadástól, hogy egyedül megnyerje a 11. szakaszt; A GC versenyzői 18 perccel később gurulnak be

Videó: The Breakaway: Stage 11 Analysis | Vuelta a España 2019 | Cycling | Eurosport 2024, Március

Amikor a szakaszgyőztes átlépte a határvonalat, a GC csoportnak még jóval több mint 12 km volt hátra

Mikel Iturria (Euskadi-Murias) megszerezte pályafutása legnagyobb győzelmét, miután szóló győzelmet aratott a nap kifutó csoportjából a 2019-es Vuelta a Espana 11. szakaszában.

Ahogy az elszakadó maradványai átgurultak a vonalon, körülbelül 15 percnyi különbséggel tették ezt meg a pelotonnal szemben, akik egy pihentető napot élveztek a közelgő hegyi szakaszok előtt.

A különbség a GC versenyzőihez és csapataikhoz képest tovább nőtt, és a csoport 18:36-kor lépte át a határt a szakaszgyőztes után. A piros trikós és riválisa, aki úgy gondolta, hogy egy kis időt megtakaríthat, ha a hengerek helyett az úton hajtja végre a felépülésüket, így a piros trikós és riválisai nagyon könnyedén vették az utolsó kilométereket.

Az elkövetkező hegyekkel, ki hibáztathatja őket.

Mindig egy nap a szünetre

Miután a tegnapi, potenciálisan általános besorolás meghatározta az ITT-t, a mai nap mindig átmeneti volt az összesített győzelem reményében ülő versenyzők számára, és a 11. szakasz pályái mindig kedvezőnek tűntek a szakadár versenyzők számára.

A Saint Palais-tól Urdax-Dantxarinea-ig tartó 180 km-es göröngyös szakasz kivezette a versenyzőket Franciaországból, bár a francia Baszkföldről, Euskadiba, az észak-spanyolországi autonóm baszk közösségbe.

Ezen a távon három kategorizált mászást hajtottak végre, a 2. Cat Col d'Ispeguy pedig a Col d'Osquich és a Col de Oxtondo két 3. Cat mászása közé szorult. Nem lehet találgatni, hogy ezek közül melyik található a baszk határokon belül.

A forgatókönyvet gondosan követve, a kezdetektől támadást támadásra indítottak, és a kezdeti kitörést nem egy, hanem két üldöző csoport követte a fő peloton előtt.

Körülbelül 40 km megtételével a verseny beállt egy ritmusba, mivel 14 versenyző alkotta a nap egyértelmű szakadócsoportját, és hat és hét perc között mozgott a többi versenyzővel szemben.

Közöttük senki sem volt képes megtámadni a GC versenyzőit, a legjobb helyen álló versenyző, Ben O'Connor (Dimension Data) a 36. helyen kezdte a napot, 37:08-ra a versenyt vezető Primoz Rogliccsal (Jumbo- Visma).

Onnantól kezdve alig változott a színpad Délnyugat-Franciaországon. A különbség továbbra is hasonló különbséggel ingadozott, mint korábban, és mire a 14 versenyző elérte a Col d'Osquich-et, 7:07 volt.

A 4,9 km-es emelkedés, amely átlagosan 6,1%-os, nem sok meglepetést okozott, és a jelenlegi KOM meztulajdonos Angel Madrazo (Burgos-BH) megszerezte a maximális három pontot O'Connor és az asztanai Gorka Izagirre előtt..

Mire a peloton megbirkózott a felemelkedéssel, a letörésig tartó különbség drámaian több mint kilenc percre emelkedett, a Jumbo-Visma pedig kényelmesen irányította a piros trikót viselő csapatot.

Ahogy a 14 leszakadó versenyző elérte a következő kategorizált emelkedőt, a 7,2 km-es Col d'Ispeguy-t, ami 7,1%-os átlagot jelent, ez az előny tovább nőtt 10 percre.

Néhány sikertelen támadást követően Izagirre hegyén sikerült elvennie a másik baszk versenyzőt, Alex Aranburut (Caja Rural-Seguros RGA) a csoport többi tagjától.

Onnantól kezdve minden kissé hektikussá kezdett válni a verseny elején, a versenyzők támadtak, majd ismétlődően elestek, ami a szervezettség hiányára ut alt.

A hátralévő 16 km-rel Mikel Iturria (Euskadi-Murias) egyedül haladt az élen, valamivel több mint 45 másodperces különbséggel a 11-es üldözőből álló csoporthoz képest, amely lassan szétesett, és végül csak öt lett.

Körülbelül 7 km-re a céltól Iturria megszerezte pozíciójából adódóan a maximális sprintpontokat, a fennmaradó pontokat pedig vitathatatlanul megnyerte.

Ahogy elérte a 3 km-t, az öt üldöző még mindig nem tudott hatékonyan együttműködni, a különbség kilenc másodperc volt.