Ki volt a 2019-es szezon legjobb versenyzője?

Videó: Ki volt a 2019-es szezon legjobb versenyzője?

Videó: Top 5 Best Formula 1 Drivers in 2019 2024, Március

A Classicstól a Grand Toursig a Cyclist 2019 legjobb férfi versenyzőit rangsorolja

Ki volt a 2019-es szezon legjobb férfi országúti versenyzője? Ez egy szubjektív és objektív kérdés. Objektíven lehet az a versenyző, aki a legtöbb versenyt nyerte meg, vagy az a versenyző, aki a legnagyobb versenyt nyerte meg. Szubjektíven az egyén lehet, aki a legemlékezetesebb pillanatokat szerezte nekünk.

Visszagondolva, rengeteg versenyző van, akik mindkét kategóriába esnek, és véleményünk szerint hét kiemelkedő versenyző van: Julian Alaphilippe, Primoz Roglic, Jakob Fuglsang, Egan Bernal, Mathieu van der Poel, Remco Evenepoel és Tadej Pogacar.

Ezek a versenyzők kombinálták az objektív és a szubjektív megközelítést, és emlékezetes módon arattak nagy győzelmeket. Érdemes megjegyezni néhányat azok közül is, akik úgy érzik, hogy nehéznek érzik magukat, ha kimaradnak.

A Jumbo-Visma versenyzője, Dylan Groenewegen több győzelmet aratott, mint bármely más versenyző ebben a szezonban (15), a Lotto-Soudal versenyzője, Caleb Ewan szakaszokat nyert a Tour de France-on és a Giro d'Italián, míg Sam Bennett 13 győzelmet aratott annak ellenére vitatkozás a Bora-Hansgrohe csapatával az év nagy részében.

Richard Carapaz lett az első ecuadori, aki megnyerte a Giro d'Italiát, Alejandro Valverde volt a szokásos, rendkívül következetes énje, Philippe Gilbert pedig megnyerte a Paris-Roubaix-t, hogy megjelölje pályafutása öt emlékműve közül a negyediket.

Általában figyelemreméltó lenne egy olyan szezon, mint a fentiek, de ezek voltak a legjobbak hőstettei, és az a kontextus, amelyben elérték, 2019-ben nem volt elég a Klasszikusok Királynője megnyerése..

Idén, hogy a szezon legjobb versenyzője legyél, egy kicsit többet kellett tenned.

Az éllovasok

Kép
Kép

Visszatérve a 2019-es profi kerékpáros memóriabankjaiba, három név uralja igazán a címlapokat – Julian Alaphilippe, Egan Bernal és Primoz Roglic.

Összesen 30 győzelem közöttük, két Grand Tour, egy Monument, öt WorldTour egyhetes szakaszverseny, további öt egynapos Classics, 32 nap az élen Grand Tours.

Roglic öt szakaszon vett részt ebben a szezonban (Vuelta a Espana, Giro d’Italia, UAE Tour, Tirreno-Adriatico Tour de Romandie). Ebből négyet megnyert, és harmadik lett a Girón. Ezen öt futamból négyen is legalább egy szakaszgyőzelmet aratott.

Ezután a szlovén egy tökéletesen édes cseresznyével egészítette ki a szezonját, és versenyzett az olasz őszi klasszikusokon, és megnyerte a Giro dell’Emilia-t és a Tre Valli Varesine-t.

Nem rossz egy olyan versenyzőtől, aki még annyira új a sportban, hogy törvénybe iktatták, hogy minden kommentátornak és írónak a neve előtt a „volt síugró” szót kell írnia.

Egan Bernal még csak 22 éves, és már nyert egy Tour de France-t. Hagyja, hogy ez elsüllyedjen. Egy fiú, aki ugyanabban az évben született, Tony Blair New Labour azt ígérte, hogy „A dolgok csak jobbak lehetnek”, már megnyerte a profi kerékpározás legnagyobb versenyét.

Furcsa Tour de France volt, ahol az utolsó „versenydöntő” hetet az éghajlatváltozás eminens veszélye rontotta le, de soha nem volt kétség afelől, hogy ki a verseny legerősebb versenyzője.

Ha a túra a legteljesebb befejezésig zajlott volna, Bernal párizsi győzelmének különbsége nagyobb lett volna, mint csapattársa, Geraint Thomas 1 perc 11 másodperce.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy Bernal lett Kolumbia első Tour-bajnoka. Tudtuk, hogy ez előbb-utóbb megtörténik, de tagadni sem lehet egy ilyen teljesítmény nagyságát. Kolumbia a kerékpározás megszállottja, Bernal megnyerte a sportág legnagyobb versenyét, Bernal ma már nemzeti ikon. És még mindig 22 évesen.

Kép
Kép

Ha hátrébb lépsz, és ránézel, Alaphilippe-nek jobb szezonja volt, mint Bernalnak és Roglicnak.

Megnyerte a Milan-San Remo-t, egy olyan emlékművet, amelynek nem kellene megfelelnie a képességeinek. Megnyerte a Strade Bianche-t és a Fleche Wallonne-t, két versenyt vágtában. Ezután legalább egy szakaszt nyert a Kolumbia 2.1-en, a Vuelta San Juan-on, az Itzulia Baszkföldön, a Tirreno-Adriaticón és a Criterium du Dauphine-n.

De ami a legfontosabb, a 27 éves versenyző olyan rejtélyes lázzal vágott neki az idei Tournak, hogy Franciaország egész nemzetének olyan reményt adott a hazai Grand Tour-on, amilyen közel négy évtizede nem volt.

14 napig Alaphilippe sárgában lovagolt, lendületet és hitet építve minden várossal, amelyen elhaladt. Minden nap, amikor megvédte a mezt, annál többen kezdték el hinni, hogy valóban képes lesz rá.

Végül három napot bukott, de a természet, amelyben nap mint nap küzdött, megalkuvást nem ismerő sármjával nemzeti szerelmi viszonyt hozott létre egy versenyben, amely egy új főszereplő után kiált.

Az új gyerek a blokkban

Mathieu van der Poel ebben a szezonban csak 43 napig versenyzett úton, ami feleannyi, mint a legtöbb riválisa, de így is jelentős földrengést okozott 2019-ben.

A motyogás, hogy Van der Poel milyen jó lenne az úton, már néhány éve dübörög, de ez volt az első alkalom, hogy megnézzük, mire képes, és fiam, nem okozott csalódást.

A holland győzelmi aránya 25% alatt volt. Ezen belül voltak a WorldTour egynapos versenyei, egyhetes szakaszversenyek és még a furcsa sprint. Az Amstel Gold, a Brabantse Pijl, a Dwars door Vlaanderen és a Tour of Britain már beépült a tenyerébe, és még nem is kötelezte el magát teljesen a lovaglás mellett.

Kép
Kép

Ennél a győzelmeknél még lenyűgözőbb volt az a természet, amelyben versenyzett.

Üdítő naivitás volt Van der Poel megközelítésében. Melyik másik versenyző ütközne bele egy virágcserépbe az első Flandriai Túrán, biztosnak tűnik, hogy elhagyja, felszáll a motorjára, üldöz 60 km-t egyedül, majd azonnal megtámadja az éllovas csoportot, miután visszakapaszkodott?

És milyen gyakran látni, hogy egy versenyző ennyire mínuszba megy a győzelemért, olyan katasztrofálisan fújna, mint Van der Poel a világbajnokságon. Ez egy olyan tett volt, amelyről úgy érzi, hogy valóban kivívta Van der Poelnek a nézők csodálatát, amivel rokonságban áll a gyakran emberfeletti személyisége.

Van der Poel aratott 2019 leglenyűgözőbb győzelmét is: egy percre lemaradt Alaphilippe-től és Jakob Fuglsangtól 10 km-en keresztül, 400 méteres sprintet indított, és áprilisban megnyerte az Amstel Gold Race-t.

Akit esetleg elfelejtettél

Kép
Kép

Fuglsang évében elfelejthette, hogy júliusig a veterán versenyző pályafutása szezonjának pályáján volt.

Júliusban a Tour egyik favoritja volt, ilyen volt a sikerhullám, amelyet meglovagolt, de végül Fuglsang DNF lett egy balesetet követően. Ezzel az emberek megfeledkeztek arról, milyen mindenütt jelen volt a dán egész tavasszal.

A Strade Bianche, az Amstel Gold és a Fleche Wallonne dobogós helyezése végül lenyűgöző egyéni győzelemhez vezetett a Liege-Bastogne-Liege-ben. Harmadik lett Tirreno-Adriaticóban és negyedik Itzulia Baszkföldön, és végül győzelmet aratott a Criterium du Dauphine-on.

Az évad elején egy kihagyhatatlan dráma játszódott le Fuglsang és Alaphilippe között, ahogy úgy tűnt, hogy a páros minden héten lábujjhegyre ment, és mindketten egyenlő arányban részesültek a zsákmányból. A Fuglsang 2019-es éve nem lesz felejthető.

The Young Guns

Kép
Kép

Az utolsó két versenyző, aki méltó igényt támaszthat a szezon versenyzőjére, Remco Evenepoel és Tadej Pogacar.

Mindketten elsőéves profik, az egyik még tinédzser, a másik versenyt nyert az USA-ban annak ellenére, hogy legálisan nem ihatta a dobogón a neki ajándékozott pezsgőt. Mindkettő a sport jövője és jelene.

A szlovén Pogacar májusban tört be a színre, megnyerve a Tour of California versenyt. Szeptemberre a Vuelta a Espana három szakaszát megnyerte, és az első próbálkozásra Grand Tour dobogón végzett.

Pogacar nyer egy Grand Tour-t, ha folytatja ezt a fejlődést, és nagyon könnyen lehet, hogy jövőre. Hihetetlen, ha figyelembe vesszük, hogy még csak 21 éves, de ez most a norma.

És ami Evenepoelt illeti. Nos, mit csináltál 19 évesen? Mert garantálhatom, hogy nem nyerte meg az Európa-bajnokság időmérő edzését, a Classica San Sebastient és a Tour of Belgiumot két hónapon belül, az első szezonban profi kerékpárosként.

És lefogadom, hogy az időmérő világbajnokságon sem végzett a második helyen. Könnyű elfelejteni, hogy amit Evenepoel most csinál, az fenomenális, mivel természetesnek tűnik a generációs tehetség számára.

Evenepoel és Pogacar esetében valóban nincs határ, hogy meddig mehetnek el, és 2019 még csak a kezdet volt.