A hatnapos verseny visszatér Londonba

Videó: A hatnapos verseny visszatér Londonba

Videó: Interjú a Duna Arénában Dave Saloval 2024, Április

A hatnapos versenyzés először 1878-ban jelent meg Londonban, és ezen a héten ismét a Lee Valley velodrome-ban

Megbocsátjuk, ha még soha nem voltál hatnapos pályaeseményen. Még azt is megbocsáthatjuk neked, ha még nem hallottál a hatnapos versenyzésről, de a lényeg az, hogy visszatér Londonba, ezért beszéltünk a visszatérés mögött álló emberekkel, hogy tisztázzuk, mire számíthatunk.

A hatnapos versenyzés a pályaversenyzés egyik fajtája, amely közel 150 éve létezik, de sok helyen kiesett a kegyből. Még mindig népszerű Közép-Európa kerékpáros szívében, a genti hatnapos verseny a legnagyobb és legismertebb.

Amint a neve is sugallja, egy hat nap hat különálló napból áll. Sok egyéni verseny zajlik egy este folyamán, amelyek mindegyike pontokat szerez. Ezeket a pontokat a hat nap alatt összeadják, és megkoronázzák az összesített győztest. A verseny hossza ellenére a rövid egyéni esti események gyors, akciódús versenyzést biztosítanak.

„A kerékpározás hatalmas fellendülés közepén van az Egyesült Királyságban, a részvétel mindenkori csúcson van” – mondta Mark Darbon, a Six Day vezérigazgatója. A yorkshire-i Grand Depart hatalmas siker volt, 4,8 millióan nézték meg az út mentén.”

„A hatnapos versenyzés először 1878-ban jelent meg Londonban, és egy speciálisan épített islingtoni pályán zajlottak. Idén a Lee Valley velodromban rendezzük meg, mivel olyan sikeres volt az olimpia és más események, például a Revolution pályasorozat megrendezésében.”

Amikor az 1960-as és '70-es években készült fényképeket nézi, amikor a hatnapos versenyek a csúcson voltak, gyakran látják a fúvószenekarok körül forgó, gyengén megvilágított versenyek képeit – a levegő szivarfüsttől sűrű.. Mark azt mondta, azt szeretné, ha a londoni egy kicsit más lenne: „Szeretnénk kialakítani a saját hangulatunkat. A nagy európai események örökségére fogunk támaszkodni, de szeretnénk a saját pörögünket adni – modernebbé és pörgősebbé. Gondoljunk csak a Madison Square Gardensre.”

A Six Day néhány együttműködést szervezett, köztük egyet az Eurosporttal, aki közvetíti majd az eseményt. A versenyzők különböző hátterűek: van néhány WorldTour profi, például Niki Terpstra és Iljo Keisse (a 2013-as Gent Six-Day győztese), valamint olyan hazai tehetségek, mint Germain Burton és Adam Blythe.

Mire számíthat, ha lefelé tart? „A legdrámaibb verseny a világon” – mondta Darbon –, „Éjszakánként körülbelül 10-15 verseny lesz, mindezt elektromos szórakoztatással.”

A londoni hatnapos verseny most vasárnap, 18th kezdődik és október 23.rd-ig tart, és hat naptól még kaphatók jegyek. com