Sagan, Rivera és Lampaert: Országos Bajnokság összefoglalója

Videó: Sagan, Rivera és Lampaert: Országos Bajnokság összefoglalója

Videó: Peter Sagan’s Crash & Reaction - National Road Championships 🇸🇰🚴‍♂️ 2024, Április

Az országos bajnokság első hétvégéje a várt eredmények mellett néhány meglepetést is hozott

Ezen a hétvégén került sor a nemzeti bajnokság első fordulójára Európa, Afrika és Észak-Amerika szerte. Az egyes országok rangos versenyei határozzák meg, hogy melyik szerencsés versenyzőt éri el az a megtiszteltetés, hogy a következő 12 hónapban felvegye a nemzeti mezt, amely a kerékpársport egyik legvágyottabb díja.

A Tour de France egy héttel később, a folyamatban lévő labdarúgó-világbajnokság miatt, nem minden nemzet rendezte meg a bajnokságát ezen a hétvégén, és inkább úgy döntött, hogy egy héttel előrébb tolja a versenynaptárban. Ezek közül a legjelentősebbek Hollandia, Németország és itthon, Nagy-Britanniában is.

Sok nemzet azonban megtartotta bajnokságát ezen a hétvégén, és most már tudjuk, mely férfiak és nők kapják meg ezt a különleges mezt a következő évben.

Hol jobb kezdeni, mint Szlovákiában. 2011 óta ugyanaz a név áll a dobogó tetején, és ez természetesen Sagan. Bár 2016-ban és 2017-ben a cím inkább Juraj lett, mint Péter. A fiatalabb testvérnek végre sikerült megszöknie sikeres testvére árnyékától, és megtapasztalnia a saját dicsőségét.

A 2018-as év azonban visszatért a normális kerékvágásba, mivel Peternek sikerült visszaszereznie azt a címet, amelyet 2011 és 2015 között szerzett magának. Mivel úgy döntött, hogy 90 km-rel még támad, az országúti verseny jelenlegi világbajnoka mindenkit hátrahagyott, beleértve Jurajt is. hogy megszerezze a hatodik nemzeti címet.

Sagan győzelme nem az egyetlen bajnoki cím döntött a versenyen. Korábban egy nemzet volt, a Cseh Köztársaság továbbra is összeáll Szlovákiával, hogy közös országos országúti versenyt rendezzenek. Míg Sagan először lépte át a vonalat, Josef Cerny ugyanilyen boldog lett volna mögötte, hiszen sikerült megszereznie a nemzeti duplát a cseh országúti versenyen, miután a hét elején megnyerte az időmérőt.

A címvédő Zdenek Stybar (Quick-Step Floors) csak az ötödik helyet tudta megvédeni címe védelmében.

Haladjon észak felé Lengyelország felé, és a Team Sky csapattársai, Michal Kwiatkowski és Michal Golas tökéletesen végrehajtott terve révén előbbi megszerezte pályafutása második országos címét. Sikerült kirúgnia Maciej Bodnart (Bora-Hansgrohe), aki fájdalmasan kimaradt az országos bajnoki kettősről, miután átvette az időmérőt egy heves versenyen Marcin Bialoblocki és Kwiatkowski ellen.

A női versenyben Malgorzata Jasinska egyéni győzelme bőven adott a Movistar női csapatának, miután a spanyol női országúti versenyen is 1-2-3-as győzelmet aratott, Eider Merino bajnoki címével.

A Movistarnak nem volt olyan szerencséje a spanyol férfi országúti versenyen, mint ahogy Alejandro Valverde ismét bebizonyította, hogy ember. Ezúttal a Bahrain Merida csapatának, Gorka Izagirrének sikerült megölnie a veteránt, aki szólóban végzett, megelőzve a tapaszt alt top 10-et, amelynek átlagéletkora 32 volt.

Amerikában a tavakon át a női és a férfi versenyek két nagyon különböző történetet meséltek el.

A női országúti versenyen nem sok meglepetés ért, mivel Coryn Rivera (Team Sunweb) megelőzte Megan Guarniert (Boels-Dolmans), és véget vetett a hároméves második helyezési sorozatnak. Rivera győzelme pályafutása 72. országos bajnoki címét jelenti, nem rossz egy 25 évestől.

A férfi verseny eredménye kevésbé volt megjósolható, mivel a 21 éves Jonathan Brown megszerezte első sztármezét, miközben a WorldTour versenyzői felülmúlták magukat a ProContinental és a Continental versenyzőivel.

Brown, az EF-Drapac öccse, Nate Brown felzaklatta a mögötteseket, és visszavette a címet Axel Merckx fejlesztőcsapatának, a Hagens Berman Axeonnak. Chris Horner, a 46 éves korábbi Vuelta a Espana győztes visszavonult, hogy megszerezze ezt a címet, bár nem tudta befejezni.

A Bahrain-Merida tiszta söprést produkált Szlovéniában, versenyzői az első, a második és a harmadik helyen végeztek. A leszálló maestro Matej Mohoric csapattársától, Domen Novaktól vette át a címet. A Bahrain-Merida nem tudta megismételni spanyol és szlovén sikerét Litvániában, mivel Ramunas Navarduaskas csak második lett Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale) mögött.

Vegard Stake Laengen (Emirátus-Emirátusok csapata) biztosította a norvég országúti versenyt, míg Domingos Goncalves és Lucas Eriksson szerezte meg a portugál és a svéd bajnoki címet.

Dimension Data elégedett lesz az eritreai nemzeti bajnokságon nyújtott teljesítményével, mert Merhawi Kudus folytatta folyamatos felemelkedését, hogy átvegye a címet kereskedelmi csapattársa, Amanuel Gebreigzabhier felett.

Végre Belgiumban a Quick-Step Floors betartotta ígéretét, hogy megszerezte a belga nemzeti bajnoki címet, mivel Yves Lampaert az egyik legélvezetesebb országúti versenyen leküzdötte csapattársát, Philippe Gilbertet és Jasper Stuyvent (Trek-Segafredo). az első belga országúti mez.

A női versenyen a Lotto Soudal hölgyek domináltak, Annelies Dom csapattársát, Valerie Demeyt verte a mezre.