Nézze meg: Fabian Cancellara a Giro d'Italiáról beszél

Videó: Nézze meg: Fabian Cancellara a Giro d'Italiáról beszél

Videó: Einfach Deutsch lernen - A2 - B1 - Hören & Verstehen 2024, Április

A kerékpáros utolérte a Spartacust, hogy megvitassa, miért olyan különleges a Giro

Pénteken kezdődik a 101. Giro d'Italia, amely történelmet ír az izraeli Jeruzsálem városában. A verseny egy rövid, 9,7 km-es egyéni időfutamtal kezdődik a város kanyargós utcáin, és a nap győztese átveszi a verseny első rózsaszín trikóját.

Ezen a hétvégén a kerékpáros utolért egy férfit, aki tud egy-két dolgot a Grand Tour nyitó szakaszának megnyeréséről, Fabian Cancellara.

'Spartacus' összesen hat nyitó Grand Tour időfutamot nyert meg, és többször a Tour de France vezető sárga mezében, valamint a Vuelta a Espana piros mezében lovagolt. Karrierje bizonyos pontjain egyszerűen megállíthatatlan volt az idővel szemben.

A Giro d'Italia rózsaszín bajnoki meze azonban a svájci versenyző gazdag tenyerei közül az egyik legszembetűnőbb hiányosság volt, ami különösen megrázó statisztika a félig olasz számára.

A tavaszi klasszikusok márciusi és áprilisi megnyerésére koncentrált, Cancellara pályafutása során csak három alkalommal versenyzett a Girón – 2007-ben, 2009-ben és 2016-ban –, és minden alkalommal visszalépett a cél előtt.

Csak az utolsó alkalommal 2016-ban indult a verseny ITT-vel, és annak ellenére, hogy kifejezetten a rózsaszínt célozta meg, Cancellara csak a nyolcadik helyet tudta megszerezni, 14 másodperccel a győztes Tom Dumoulin mögött.

Ettől függetlenül Cancellara a valaha volt egyik legnagyobb időfutam versenyzőjeként vonult vissza, így elég jól ítéli meg, hogy ki fog fellépni ezen a pénteken, és számára egyetlen embert érdemes megnézni.

'Az biztos, hogy ha Rohan Dennis prológot versenyez, akkor nyerni fog – mondta Cancellara. 'Nem hiszem, hogy bárki képes lesz legyőzni őt.

'Azonban nem ő a következő Fabian Cancellara. Csak egy Fabian Cancellara van.'

Az idővel szembeni lovagláson túl Cancellara azt is elmesélte, miért olyan különleges verseny a Giro, mitől olyan nehéz, és az olaszországi kerékpározás szépségét.

Fabian Cancellara az Up and Down Wiggle Sportive-on utazott, hogy népszerűsítse az új Gore C7 shakredry stretch kabátot – csatlakozzon hozzá a wiggle.co.uk oldalon.