Videó: Giro d'Italia 2017: Tom Dumoulin elveszíti a rózsaszínt, míg Mikel Landa végre szakaszgyőzelmet szerez

Videó: How Tom Dumoulin Won His First Grand Tour | Giro d'Italia 2017 | inCycle 2024, Március

Nairo Quintana örökli a verseny élmezőnyét, Mikel Landa pedig egy szakaszt lép fel, miután kétszer is második lett

Mikel Landa megnyerte a Giro d'Italia 19. szakaszát, meglovagolva szakadár társaitól, hogy szép egyéni győzelmet aratjon a Piancavallói csúcson. Miután a 16. szakaszon a 2. helyen végzett Vincenzo Nibalival, majd ismét a második helyen Tejay Van Garderennel a 18. szakaszon, a spanyol győzelme sokáig váratott magára, aki mostanra megnyerte a hegyi besorolást.

Az összesített GC-ért folyó versenyben a rózsaszín vezető trikója Tom Dumoulinról Nairo Quintanára cserélt gazdát, miután a holland az utolsó emelkedőn leesett, és több mint egy perccel lejjebb végzett a többi favorittal.

Quintana most 38 másodperccel vezet Dumoulinnal és 43 másodperccel Nibalival szemben a holnapi utolsó hegyi szakaszon, az utolsó záró időmérő edzés előtt.

Giro d'Italia 19. szakasz: Egy drámai nap

A San Candidóból és Piancavallóból induló 191 km-es szakasz volt a verseny utolsó előtti országúti szakasza, így egyike annak a két lehetőségnek, amelyek a versenyzők számára megmaradtak, hogy a milánói utolsó időmérő edzés előtt ütközőt szerezzenek Tom Dumoulin felett.

Nem kellett sok idő ahhoz, hogy a verseny életre keljen, már 50 km után nagy hasadások alakultak ki a pelotonban, és a rózsaszín trikós Dumoulin – a GC többi versenyzőjével, Steven Kruijswijkkal, Bauke Mollemával és Adam Yatessel együtt – elkapta. hátul.

Sok sejtés robbant ki, miután azt állítják, hogy a szakításokat Quintana Movistar csapata és Nibali Bahrain-Merida csapata okozta keményen, miután Dumoulin megállt egy természetjárásra, de ezeket a jelentéseket nem erősítették meg.

Ezen a napon Dumoulin nyilvánosan lesújtotta mindkét versenyzőt, amiért túlságosan vele foglalkoztak, és nem a többi GC-versenyzővel, és odáig ment, hogy azt mondta, reméli, hogy emiatt elvesztették a dobogós helyeiket.

De Kruijswijk, Mollema és Yates csapatának segítségével a Dumoulint tartalmazó csoportnak sikerült újra összehoznia a versenyt a nap második emelkedőjén.

Eközben egy nagyon erős kitörés következett az úton, számos olyan versenyzővel, akik sokat támadtak az elmúlt három hétben. Pierre Rolland, Mikel Landa, Luis Leon Sanchez és Rui Costa egyaránt részesei voltak a 18 fős lépésnek, és több mint 11 perces előnyükkel az utolsó mászásig biztosnak tűnt, hogy ebből a csoportból kerül ki a szakaszgyőztes.

Tom Dumoulin defektet szenvedett, és egy újabb visszakergetést szenvedett az utolsó mászás előtt, ami egy újabb esemény azon kihívások egyre növekvő listáján, amelyekkel a rózsaszín védelmében szembe kellett néznie, de ismét épségben érkezett vissza.

Miután a mászás elkezdődött, Costa és Landa ütött ki a verseny élén, míg a peloton a Movistar, a Bahrain-Merida és a Team Sunweb honvédei mögött haladt.

Nem kellett sok idő, hogy Landa ledobta Costát, így a spanyolnak 9,5 km-es út kellett a célig, miközben Costa összeállt Pierre Rollanddal az üldözésben.

De míg a szakaszért folytatott verseny már véget ért, a GC-ért folyó verseny világosabbá vált, ahogy az út megdőlt, és szakadékok nyíltak Tom Dumoulin és a kedvencek csoportja között.

Eleinte Simon Geschke vezette, de aztán egyedül lovagolva, Dumoulin 15-20 másodpercre a csoport hátuljáról ült az emelkedő nagy részében, míg Thibaut Pinot, Ilnur Zakarin és Vincenzo Nibali a pálya eleje előtt kezdett támadni. it.

Pinot, Pozzovivo és Zakarin mind időt nyert, és annak ellenére, hogy a fináléban egyszer távol volt, Quintana 2 másodperccel Nibali előtt ért célba, és biztosította, hogy ez a Giro d'Italia olyan lesz, amiért harcolni kell egészen a legutolsó pedállöket.