Mivel Philippe Gilbert kizárt az Ardennes Classicsból, kik az új kedvencek?

Videó: Mivel Philippe Gilbert kizárt az Ardennes Classicsból, kik az új kedvencek?

Videó: Феномен Бруно Грёнинг – документальный фильм — ЧАСТЬ 1 2024, Április

A legutóbbi Amstel Gold Race győztes veseszakadást szenvedett, de számos versenyző van, hogy átvegye a helyét a kedvencként

Philippe Gilbertet kizárták a maradék Ardennes Classicsból, miután vasárnap az Amstel Gold Race során veseszakadást szenvedett.

A Quick-Step Floors versenyzője remek stílusban nyerte meg a versenyt, csatlakozott egy erős kitöréshez, mielőtt az utolsó emelkedőn támadott Michal Kwiatkowskival (Team Sky), és megelőzte őt a győzelemért.

Amikor azonban a verseny után doppingellenőrzésért bepisilett, Gilbert vizelete vért tartalmazott, és mivel hátfájástól is szenvedett, a belga kórházba került.

'Amikor lezuhantam, fájdalmat éreztem - mondta Gilbert a verseny elején történt balesetéről -, de miután felültem és folytattam a versenyt, a dolgok egyre jobbak lettek, és a fájdalom eltűnt.

'Sajnos a cél után visszatért a derékfájás, ezért a csapatorvossal együtt úgy döntöttem, hogy bemegyek a kórházba kivizsgálásra.'

A vizsgálat után kiderült, hogy Gilbert veseszakadást szenvedett, és ez sajnálatos eredmény a jó formában lévő versenyző számára, aki az Amstel Gold Race mellett a Flandriai Túrát is megnyerte, Driedaagse De Panne, aki idén tavasszal a második helyen végzett az E3 Harelbeke és Dwaars door Vlaanderen versenyen, nem fog tudni versenyezni a Fleche Wallonne-on vagy a Liège-Bastogne-Liège-en.

Gilbert 2011-ben mindhárom Ardennes Classicot megnyerte, és az eddigi tavaszi sikerei után sokak számára ő volt az esélyes favorit az ardenni trió hátralévő két versenyén.

Gilbert animációt és szeletet nyújtott az eddig egy teljesen élvezetes Classics-szezonhoz, korai támadásokkal és hosszú kitörésekkel, így jelenléte a rajtvonalon hiányozni fog.

De mivel a pillanat embere hiányzik, kik lesznek azok a férfiak, akik a Fleche Wallonne-ban (április 19.) és Liège-Bastogne-Liège-ben (április 23.) néznek majd meg ezen a héten?

Alejandro Valverde – Movistar

Gilbert újjáéledő 2017-es formája előtt Valverde valószínűleg Fleche és Liege kedvence lett volna. Az előbbit az elmúlt három évben nyerte meg, és két liege-i koronát is fűz a nevéhez. Valverde erősségeit versenyzőként az Ardennek számára teremtették meg, és 36 éves kora ellenére szinte biztosan ott lesz.

Daniel Martin – Quick-Step Floors

Az ír szinte mindig az első tízben van a Fleche Wallonne-nál, ha nem a dobogón. A 2017-es Volta au Algarve-ban, Párizs-Nizzában és Katalónában zajló eddigi sikeres szakaszversenyen Martinnak jó formában kell lennie az ardenneki hétre, és Gilbert és Julian Alaphilippe (a másik potenciális versenyző sérülés miatt) kiesik a versenyből. A Quickstep csapat, Martin lesz a határozott vezér.

Michal Kwiatkowski – Team Sky

2. Amstelnél Gilbert mögött Kwiatkowski vitathatatlanul a második legerősebb versenyzőnek tűnt a versenyen. Lenyűgöző volt az út, ahogy áthid alt az élmezőnyhöz, és olyan versenyzők, mint Valverde és Greg Van Avermaet képtelenek voltak tartani a tempót. A múltban olyan versenyzők felett aratott sprintgyőzelmekkel, mint Peter Sagan, a lengyelnek megvolt az a robbanékonysága, hogy nyerjen Fleche-ben, de valószínűleg Liege-ben a győzelem valószínűbb.

Romain Bardet – Ag2r La Mondiale

Bardet 2017-ben lassan formába lendült egy olyan naptárral, amely teljes egészében a Közel-Keleten, majd Párizs-Nizzában, Katalónában és Pais Vascóban zajló versenyekből állt. Eddig viszonylag csöndes volt, de miután Liege-t célozta meg, bolond lenne kizárni a franciát.

Michael Albasini – Orica Scott

Hasonlóan Valverdéhez, a svájci Albasini is 36 éves – de Valverdéhez hasonlóan még mindig nagyon versenyképes a dombosabb, ütésbarát versenyeken. A harmadik helyen, Gilbert és Kwiatkowski mögött az Amstelben vasárnap, Albasini nagy eredménye a következő napokban teljesen lehetséges.

Tim Wellens (Lotto-Soudal), Samuel Sanchez (BMC), Michael Matthews (Sunweb), Michael Woods (Cannondale) és Rui Costa (UAE Fly Emirates) lehet méltó külső fogadások. És teljes - de nem elképzelhetetlen - meglepetésként Lilian Calmejane, a Direct Energie-től.