Mi a legjobb felépítés Párizs-Roubaix számára?

Videó: Mi a legjobb felépítés Párizs-Roubaix számára?

Videó: Наши соседи цыгане 2024, Április

A hétvégi Paris-Roubaix előtt a Cyclist megnézi, hogyan készült az öt korábbi győztes a Klasszikus Királynőjére

Sok versenyző számára a vasárnapi Paris-Roubaix a Spring Classics kampány fókuszpontja, amely a szezon nyitó szakaszának elsődleges célpontja. Ezt szem előtt tartva, úgy gondoltuk, megnézzük, hogyan alakította ki versenyprogramját az előző öt győztes az egynapos Classic előtt.

Ha visszatekintünk az évekre, világos, hogy az északi pokolban nincs egységes sikerképlet. Egyes csapatok és versenyzők arra törekedtek, hogy a lehető legtöbb versenyen zsúfoljanak el, és minden egyes napos versenyen részt vegyenek néhány szakaszversenyen. Mások sokkal szabadabb megközelítést alkalmaztak.

A tavalyi bajnok, Peter Sagan valami közbeesett. Kihagyta a nyitó Classics hétvégét az Omloop Het Niuewsbladnál és a Kuurne-Brussels-Kuurne-nál, helyette a Strade Bianche-nál kezdte kampányát, amelyben nyolcadik lett.

Ezután a Tirreno-Adriaticón versenyzett, ahol három külön szakaszon második lett, hatodik volt a Milan-San Remo-n és a 26. az E3-Harelbeke-n. Ezután megszerezte a győzelmet Gent-Wevelgemben, amivel kedvence lett 2017-es Tour of Flanders címének megvédésében.

A szlovák is erre járt, egészen addig, amíg az utolsó 16 km-en lezuhant az Oude Kwaremonton, miután elkapta a rácsait egy bizonytalanul lógó kabáton egy korláton. Végül a hatodik helyen gurított, de egyértelműen jó formában volt, amit aztán a következő héten a Roubaix első győzelmére váltott.

Térj vissza 2017-be, és Greg Van Avermaet a naptárban szereplő szinte minden Cobbled Classic-on lovagolt, és jó néhányat megnyert is. Vállat vont örökös koszorúslányként, felállt a dobogó tetejére az Omloop Het Nieuwsblad, az E3 Harelbeke és a Gent-Wevelgem versenyeken, majd Roubaix-ban győzelemmel zárta le a remek egynapos szezont.

Útközben második lett a Flandriai körversenyen és a Strade Bianche-on is, és még a Tirreno-Adriatico-i csapat időmérőn is sikerült beérnie.

A skála másik végén a 2016-os győztes Mat Hayman határozottan szabad kezet választott a roubaix-i felépítéséhez. Nem is véletlenül – a szezon elején egy balesetben eltörte a kulcscsontját, ami szinte az egész tavaszi klasszikus kampányból kizárta.

Ehelyett óráról órára a turbó-edzővel töltött, hogy visszatérjen a fitneszbe, mielőtt a Classics véget ér.

Paris-Roubaix jelentette nagy visszatérését a pelotonba, és erős lovaglás, taktikai ravaszság és némi szerencse után győzelmet aratott minden idők legnagyobb roubaix-i versenyzője, Tom Boonen felett.

Haymant leszámítva, az elmúlt öt évben az összes többi Roubaix-győztes vagy Párizs-Nizza, vagy Tirreno-Adriatico-t lovagolt egy hetes előkészületként, mielőtt egynapos versenyekre leszűkítette a menetrendjét. tavaszi kampányaikban.

Például a 2015-ös Roubaix-győztes John Degenkolb a Milan-San Remo-ban kezdett, amelyet megnyert, mielőtt az E3 Harelbeke, a Gent-Wevelgem és a Tour of Flanders főbb macskaköves versenyein lovagolt volna, és ezt platformként használta volna győzelem Roubaix-ban a következő héten.

Niki Terpstra, a 2014-es meglepetésgyőztes, szintén nagyon macskaköves-orientált menetrendet dolgozott ki, amiben a Dwaars Door Vlaanderen (amelyet megnyert), majd az E3, a West Vlaanderen Driedaagse (szakaszverseny) és a Flandriai körút egy hét leforgása alatt.

Nagyon intenzív időbeosztás volt, de olyan, ami megfelel a kemény hollandoknak.

Fabian Cancellara, aki 2013-ban győzött, és Tom Boonen, aki 2012-ben győzött, szintén ugyanazt a menetrendet osztották meg: Milánó-San Remo, E3, Gent-Wevelgem, Flandria, Scheldeprijs és Roubaix.

Érdekes módon ők az utolsó két Roubaix-győztes, akik Scheldeprijs-t felvették a menetrendjükbe. Ez a verseny a hét közepére esik a Flandriai körút és a Párizs-Roubaix között.

Az elmúlt években a sprinterek versenye túlságosan „kockázatos” hírnévre tett szert, mivel bármilyen baleset vagy más szerencsétlenség kizárhatja, hogy négy nappal később a Párizs-Roubaix rajtvonalára kerüljön. Az idei kiadásban például csak Sep Vanmarcke, Nils Pollit és Ian Stannard szerepelt azok közül, akik várhatóan vasárnap szerepelnek.

Összességében az világos, hogy egy kezdő ritkán versenyez a győzelemért Roubaix macskakövein, és szinte íratlan szabály, hogy Roubaix megnyeréséhez előzőleg be kell szereznie a top 10-et.

Hayman, Van Avermaet és a még távolabbi nyertesek, mint Magnus Backstedt és Johan Vansummeren, mind megérdemelték a járandóságukat, mielőtt a győzelmi macskaköves jutalmat kapták volna.

Tapasztalat kell ahhoz, hogy elsajátítsuk ezt a versenyt, valamint erős lábak és egy kimondhatatlan hozzáállás.

Igaz, hogy hatalmas szerencse is kell (csak kérdezze meg Haymant, Vansummerent és Stuart O'Gradyt), és ügyeljen arra, hogy helyesen helyezkedjen el minden macskakövesen.

Korábbi nyertesek menetrendje

Sagan (2018): Tour Down Under, Strade-Bianche, Tirreno-Adriatico, Milánó-San Remo, E3-Harelbeke, Gent-Wevelgem, Flandriai körút

Van Avermaet (2017): Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Brussels-Kuurne, Strade Bianche, Tirren-Adriatico, Milánó-San Remo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Flandriai körút

Hayman (2016): Párizs-Roubaix

Degenkolb (2015): Milánó-San Remo, E3-Harelbeke, Gent-Wevelgem, Flandriai körút

Terpstra (2014): Dwars Door Vlaanderen, E3-Harelbeke, Driedaagse, Flandriai körút