Világok háborúja

Tartalomjegyzék:

Videó: Világok háborúja

Videó: H.G. Wells: Világok Harca 1. Könyv - A marslakók megérkezése 2024, Március

A 2016-os londoni pályás világbajnokság azzal ért véget, hogy Nagy-Britannia vezette az éremtáblázatot, de mit jelent ez az olimpiára nézve?

Mindenki szereti az esélytelenebbet. Kivéve az edzőket, sportolókat és technikai igazgatókat. Kedvelik a számokat, a precizitást és a bizonyosságot, így a brit kerékpározás minden egyes olimpiai aranyéremmel járó örömében ugyanannyira kell csalódnia, hogy a versenyzők miért nem teljesítenek a legjobban a versenyen. a világbajnokság előtt.

A 2012-es világbajnokság szoros verseny volt, de Ausztrália lett a végső győztes, összesen 15 éremmel, köztük nyolc arannyal. Az olimpia teljesen más történet volt – a GB csapat nyolc aranyérmet szerzett Ausztráliának. A 2012-es világbajnokságon Nagy-Britannia igazán kimagaslóan teljesített, a csapatüldözés volt, és közben új világrekordot állított fel. Idén azonban egészen más történet volt.

Keirin verseny a 2016-os UCI Track Worlds-en

Ed Clancy eljárást indított a csapatüldözés döntőjében, de a brit négyes 0,6 másodperccel maradt alul az első kör felénél, és állandó küzdelem volt a visszaszerzése. Egy körrel a vége előtt visszahúzták, és 0,15 másodperccel előzték meg, majd szétestek, és 1,1 másodperccel veszítettek Ausztráliától. Megfigyelőként úgy érezte, hagyták elúszni a győzelmet, és Clancy egyetért.

„Nehéz, amikor így elveszíted az utolsó körben” – mondja Clancy a következő napon a Cyclistnek. „Két jó kanyarban mentem, de az utolsó körben én veszítettem el a versenyt. Elvesztettem a kormányt, és annak ellenére, hogy korán két nagy fordulatot váll altam, ez volt a stratégia, és ez nem mindig megy a tervek szerint. Valahogy úgy érzed, mindenki számára elvesztetted. Megnyugodhatok abból, hogy még ha volán ülök is, nem lett volna elég gyors.

‘Ausztrália nagyon gyorsan végzett, míg mi csak az utolsó körben összeomlottunk. Jó stratégiát alkalmaztunk, de ezt fel kellett tartani – mindannyian támogattuk egymást.’

De az első körben 0,6 másodperccel lejjebb menni nem lehetett a stratégia, igaz?

Kierin döntő, 2016-os UCI pálya világbajnokság

'A stratégia az volt, hogy megteszek egy 12,5 [másodperces] nyitó félkört, és 14,0 másodperces köröket szállítok a csapatnak, amit észrevettem, mert az edzésem óta egyáltalán nem mentem „ember egy” edzésre. hát műtét. Azért kerültem a mélypontra, mert Burkey [Steven Burke] egész héten küszködött, szóval ez egy kis hazárdjáték volt, de jól működött.

„Jó lépést végeztem a második kanyarban, és imádkoztam, hogy ez legyen az. Brad [Wiggins] és [Owain] Doull olyan erősek voltak az előző fordulókban, és csak a futam hátsó végét rendezték volna, és nem kellett újra látnom az elejét. De amikor az utolsó kanyarban újra megláttam az elejét, egyszerűen nem voltak lábaim.

'Általában úgy gondolom, hogy ha teljes erőnlétben lennék, akkor azt hiszem, be tudtam volna dobni egy gyors fél kört, visszaszállhattam volna és lóghattam volna, de tegnap este megpróbáltam a lehető leggyorsabban kitérni az útból. és felszállok a hátára, de egyszerűen nem tudtam tartani. Nem maradt semmim.

„Még mindig olyan gyorsan mentünk, mint az egész versenyen, de az ausztrálok jobban feljebb léptek, mint mi, és ennyi. Őszintén szólva kiábrándító, de ha belegondolsz, hogy miből jöttünk, és hová juthatunk még augusztus előtt, akkor még mindig nagyon pozitívnak tartom.’

GB pálya üldözés

Mivel Clancy teljes erőnlétben van, a British Cycling azt sugallja, hogy a nyitó félidő sokkal tiszteletreméltóbb lesz, a végső cél pedig 3:50 alá menni. Érdemes azonban kiemelni, hogy az ausztrál csapat sem volt teljes erőben. Alex Edmondson nem volt jelen, és Jack Bobridge sem, akiről azt mondják, hogy egyedül megér egy teljes második időkülönbséget.

A női csapatban ez is két félidős mese. Laura Trott hihetetlen teljesítményével két világbajnoki címet szerzett – a scratch futamot és az omniumot –, így hétre nőtt a szám. Ahogy ilyen finomsággal ellovagolták a pályáról, elgondolkodtat, hogy van-e valaki, aki meg tudja verni.

Becky James bejutott a keirin döntőjébe, de megengedte magának, hogy bokszoljon, és végül sem az ő, sem a kifutó bajnok Anna Meares (Ausztrália) közelébe sem jutott Kristina Vogel (Németország) nyers tűzerejének. Az sem teljesen ismeretlen, hogy meg tudja-e fordítani, mivel 2012-ben Victoria Pendleton javára hagyták jóvá.

Ezután természetesen ott van Mark Cavendish kérdése és az ő helye az omniumban. Kétségtelen, hogy Wigginsszel a Madisonban nyújtott teljesítménye az egyik legnagyobbjaként vonul be a történelembe, de vajon ez valóban elég ahhoz, hogy helyet biztosítson neki a riói repülőn?

Az Australia Pursuit győztesei és Bradley Wiggins

Shane Sutton nagyon hangos azon a véleményen, hogy ha Cavendish pályát akar lovagolni az olimpián, akkor teljes mértékben el kell köteleznie magát egy pályaprogram mellett, és nem valószínű, hogy ezt tenné, ha a teljes motort megtenné. három hét Giro és Tour (a dimenzióadatokra vonatkozó követelményeinek teljesítése érdekében).

A csapatban korlátozott helyek is kérdésesek. A pálya keretét állóképességi versenyzők és sprinterek alkotják, a brit férfiaknak pedig öt hely áll rendelkezésre. Egy csapatüldöző osztag négytagú, így ideális esetben a BC-nek öt üldözőt kell vinnie az olimpiára (sérülés esetén) azzal a gondolattal, hogy egyikük duplázhat az omniumban. Ahhoz, hogy Cavendish bebiztosítsa helyét ebben az ötfős csoportban, be kell bizonyítania, hogy szükség esetén be tud lépni a csapatüldözési keretbe, ami Jon Dibben pontversenyben nyújtott teljesítménye után nehéz kérdés. Wiggins másként gondolkodik.

„Szerintem menni fog – azt hiszem, őt választják” – mondja Wiggins. Cavnek nincs szüksége rá, csak olimpiai érmet akar. Megkaphatja az enyémet, ha nem nyer. Biztos vagyok benne, hogy adhatnék neki egy bronzot vagy ilyesmit.’