Egyenlő nyereményalap férfiak és nők számára a Prudential RideLondonnál

Videó: Egyenlő nyereményalap férfiak és nők számára a Prudential RideLondonnál

Videó: Know Your Rights: Long-Term Disability 2024, Március

Mind a férfi Prudential Ride London Classic, mind a női Prudential Ride London Classique azonos, 100 000 eurós nyereményalapot kap

Az azt követő héten, hogy a Tour de Yorkshire női versenye ugyanazt az 50 000 GBP-os nyereményalapot kapja, bejelentették, hogy a női Prudential Ride London verseny is gazdasági paritást hozott létre.

A július 30-án, szombaton és 31-én, vasárnapra tervezett női és férfi verseny győztese, amelyet a BBC élőben mutat be, egyenként 25 000 eurót kap. A győztes csapatok 10 000 eurót visznek haza, és további 12 000 eurót kapnak a köztes sprintekben, így a Ride London Classique a legjövedelmezőbb verseny a női World Tour versenyeken.

„Hiszünk a sportban az egyenlőségben” – mondta Hugh Brasher, a rendezvény igazgatója, aki egyben a London Marathon igazgatója is. „Tavaly a Prudential RideLondon-Surrey Classic lett a világ leggazdagabb férfi egynapos versenye, és úgy gondoljuk, hogy helyes, hogy az új UCI Women's WorldTour eseményünk pénzdíja megegyezik ezzel, új mércét állítva fel a női kerékpározásban.'

Laura Trott, aki 2013-ban megnyerte a Prudential Ride London első női versenyét, a következőket mondta: „A Prudential Ride London hihetetlen változás úttörője volt a női kerékpározásban – először élő televíziós közvetítéssel, majd tavaly a kerékpárokon élő kamerákkal, most pedig rekorddíjjal és egyenlőséggel a férfi versennyel.'

A női verseny egy London központját körülvevő körpályát tartalmaz, míg a férfi pálya egy hurkot tartalmaz Surreybe, és mindkettő megtartja a The Mall híres befutó egyenesét. Azon a hétvégén egy nagyobb fővárosi kerékpáros fesztivál keretében rendezik meg őket, amelyen a népszerű 100 mérföldes sportverseny is megrendezésre kerül.