Dan Martin bejelentette, hogy visszavonul a profi kerékpározástól

Tartalomjegyzék:

Videó: Dan Martin bejelentette, hogy visszavonul a profi kerékpározástól

Videó: Dan Martin on life after Le Tour 2024, Április

35 éves ír azt állítja, hogy a versenyzés elvesztette szórakoztató elemét, izgatottan várja az élet új kihívásait

Dan Martin bejelentette, hogy 14 profi kerékpáros szezon után a szezon végén visszavonul.

Az Israel Start-Up Nation versenyzője, akinek a következő versenye a közelgő Tour of Britain, azt mondta, hogy úgy érzi, itt az ideje, hogy továbblépjen és más dolgokat érjen el az életben.

„Bizonyos szempontból a abbahagyás döntése kihívást és összetettet jelent. Talán ez az egyik legnagyobb és legfontosabb döntésem, amit valaha hoztam, és más szempontból könnyű. Bár még mindig versenyképes vagyok, rájöttem, hogy a versenyzés elvesztette a szórakoztató elemét: az egész okot, amiért versenyeztem.

„Mindig is az volt, hogy 100%-ot adjak annak, amit csinálok. Bár még néhány évig folytathatnám a versenyzést, és sokak számára ez magától értetődőnek tűnik, egy olyan ponton vagyok, ahol készen állok néhány izgalmas új kihívásra az életben.'

Martin hosszú versenyzői karriert futott be, miután 2008-ban profivá vált a Slipstream-Chipotle-nál. Első Grand Tour-szakaszgyőzelmét a 2011-es Vuelta a Españán aratta, a 2021-es Giro d'Italia 17. szakaszát pedig – ahol összesítésben a 10. helyen végzett az összesítésben – teljesítette a szakaszgyőzelmek teljes sorozatát mindhárom Grand Touron.

Kép
Kép

Martin 2013-ban Liège-Bastogne-Liège-t is megnyerte, legyőzve Joaquim Rodríguezt és Alejandro Valverdét, miután egy pandának öltözött rajongóval kellett megküzdenie.

Hozzátette: „Szerencsésnek érzem magam, hogy eldönthetem, mikor megyek nyugdíjba. Őszintén hálás vagyok a családom, a barátok, a rajongók és a sok kerékpáros csapattársam és kollégám támogatásáért, akik pályafutásom során támogattak.

„Mi ezután? mindig kerékpáros leszek; Nem akasztom fel a kerekeimet, csak a rajtszámomat. Az elmúlt néhány holtszezonban, és amikor az edzéseken és a versenyeken kívül is volt időm, új céltudatosságot és szórakozást találtam a cégek fejlesztésében és a vállalkozásokon belüli munkában.

‘Ez az érdeklődés vezetett a Rubix Ventureshez, egy olyan céghez, amelyet megbízható kapcsolatokkal közösen alapítottam, hogy segítsem a sportolókat izgalmas, növekvő vállalatokba fektetni.’

Martin egyik legsikeresebb szezonja 2017-ben volt a Quick-Step Floors-szal. Liège-Bastogne-Liège és Flèche Wallonne versenyeken egyaránt második lett Alejandro Valverde mögött, míg a Párizs-Nizza és a Critérium du Dauphiné versenyen a harmadik helyen végzett. Annak ellenére, hogy a Tour de France-on eltört a háta, amikor Richie Porte-val ütközött, összetettben lenyűgöző hatodik lett.

'Alig várom, hogy apaként és férjként otthon legyek, és olyan egyszerű dolgokat csináljak, amelyek nem egyeztethetők össze a kerékpáros karrier követelményeivel, mint például, hogy elmenjek futni a feleségemmel. mondta.

'A célegyenes szem előtt tartásával az elmúlt hetekben beleástam magam az edzésekbe, és alig várom, hogy hatással leszek az utolsó néhány versenyemre, és remélhetőleg stílusosan fejezzem be életem ezt az időszakát.'