Videó: Galéria: Rafał Majka megnyerte a Vuelta 15. szakaszát, és véget vet a négy éve tartó győzelmi szárazságnak

Videó: Rafał Majka 87KM SOLO | Vuelta a España Stage 15 2021 2024, Április

Az UAE Team Emirates versenyzője közel 90 km-es egyéni szünet után végre ismét győztes

Rafał Majka megnyerte tegnap a Vuelta a España 15. szakaszát egy szenzációs, hosszú távú szólótámadással, és ezzel véget ért négyéves győzelmi várakozása.

Az UAE Team Emirates versenyzője 87 km-t töltött egyedül a Navalmoral de la Matától induló verseny élén, és hitetlenkedve rázta a fejét, ahogy közeledett a vonalhoz El Barracóban, az ég felé mutatva és a kezeit felemelve ünnepelt. a levegő.

Majka távol tartotta Maxim Van Gils-t (Lotto Soudal) és a Qhubeka-NextHash-s Fabio Arut a második Puerto de Pedro Bernardo-n, és soha nem nézett hátra, megelőzve a következő Puerto de Mijares és harmadik kategóriájú Puerto San Juan de Nava-t. a célba vezető enyhe ereszkedés előtt.

‘Néha próbálkozol, és nem könnyű a szünetre menni… de ma az elejétől a végéig próbálkoztam – mondta utólag Majka. – Ma nem vártam senkire. Nyerni akartam. Főleg apámnak és a két gyerekemnek akartam nyerni. Nagyon boldog vagyok.’

A Jumbo-Visma-s Steven Kruijswijk a színpad nagy részét Majkával üldözte, de nem tudta teljesen áthidalni a különbséget, a nap végéig körülbelül másfél perccel lemaradva lebegett szerencsétlen koszorúslány-soha menyasszony pozíciójában.

Adam Yates (Ineos Grenadiers) két támadást indított az utolsó, harmadik kategória emelkedőjén, a második végül kitartott, hogy 15 másodperces különbséget lásson közte és a fő GC-kedvenceket tartalmazó csoport között, korlátozott akcióval a hegyvidéken. nappal a minden bizonnyal kirobbanó utolsó hét előtt.

Odd Christian Eiking, az Intermarché-Wanty-Gobert még mindig a piros trikót viseli a mai második pihenőnapon. Fenntartja 54 másodperces előnyét Cofidis Guillaume Martinnal szemben, a harmadik Primož Roglič (Jumbo-Visma) ül, 1:36 mp hátránnyal.